Jak přežít sezónu firemních večírků

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Po roce opět nastává období vánočních večírků. Většina firem nabízí svým zaměstnancům určitou formu předvánoční zábavy, ačkoli možná s nižším rozpočtem než v minulých letech. I když vaše firma večírek pořádat nebude, můžete navštívit jiné večírky s přáteli.

Každopádně na vás čeká řada nástrah, před nimiž byste se měli mít na pozoru. Jednou z těch největších je alkohol. Článek shrnuje několik doporučení, jak se chovat, která sestavil britský portál s nabídkami zaměstnání fish4jobs.co.uk.

- Omezte pití alkoholu. Pamatujte si, že firemní večírek není soutěž v konzumaci alkoholu jen proto, že může nabízet alkohol zdarma. Zábavu si můžete užít i bez alkoholu a navíc si ji budete pamatovat. Pokud budete – byť střídmě – pít alkohol, pijte mezi jednotlivými drinky dostatek vody. Také dostatečně jezte.

- Pozor na líbání pod jmelím. Jen proto, že jste něco vypili a líbí se vám kolegyně z účtárny, byste se na ni neměli na večírku vrhat. Pokud si myslíte, že se naopak vy někomu líbíte, buďte opatrní a jednejte diskrétně. Projevů náklonnosti ke kolegům v alkoholovém opojení se druhý den v práci často lituje.

- Netančete na stole. I kdyby váš šéf tančil na stole s lahví v jedné a recepční v druhé ruce, nepřidávejte se. Jen to, že někdo jiný dělá obdobné věci, neznamená, že je to v pořádku.

- Zajistěte si taxi. Pokud vám firma nezajití odvoz z večírku domů, v předstihu si domluvte taxi sami. Čas odjezdu můžete vždy změnit. Horší by bylo nemít jak odjet, když všichni odejdou.

- Připravte si peníze. Vždy se ujistěte, že máte s sebou peníze na to, abyste se bezpečně dostali domů. Vyhnete se tak nutnosti vybírat peníze z bankomatu v podnapilém stavu. To totiž není nejbezpečnější.

- Zavolejte příteli. Pokud to přeženete s pitím nebo zůstanete někde sami, kontaktujte své přátele. Bude to pro vás bezpečnější, zejména uprostřed noci.

- Zajistěte si nocleh. Pokud se večírek koná daleko od vašeho bydliště, může pro vás být levnější přenocovat v místním hotelu. Můžete se domluvit i s kolegy a podělit se o náklady.

- Vyspěte se. Dobře se vyspěte, zejména jdete-li druhý den do práce. Před odchodem do práce se osprchujte a posnídejte. Budete se cítit lépe a také vypadat lépe než váš šéf a recepční.

-kk-

Zdroj: Online Recruitment Magazine - britský portál věnovaný náboru zaměstnanců
Zobrazit přehled článků ze zdroje Online Recruitment Magazine
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace