Jak se chová dobrý šéf

Vytisknout

Správně vést tým lidí, být přirozenou autoritou. Jaké další vlastnosti by měl mít správný šéf? Dokáže vyjít vstříc svým podřízeným, umí jim naslouchat. Přílišná tvrdost a křik je jen bezradným pokusem o autoritu.

Samozřejmostí by mělo být i dodržování pravidel slušného chování, na což šéfové často zapomínají ve vztahu k ženám, které vnímají jen jako podřízené. Také pozitivní přístup a smysl pro humor přispívají k dobré náladě na pracovišti. Ta se pak odrazí i na výsledcích celého týmu.

Správný vedoucí by též měl držet své slovo a jít podřízeným příkladem. Pokud po zaměstnancích vyžaduje dodržování určitých pravidel, měl by se jimi sám řídit.

V jistých situacích se šéf nevyhne nutnosti vyjádřit svou nespokojenost s prací podřízených. Kritizovat však neznamená jen hanit chyby, ale také podřízeným ukázat, kde je udělali a šikovně je dotlačit k tomu, aby se sami zamysleli nad tím, jak je odstranit a neopakovat. Zmýlit se samozřejmě může i sám šéf, pokud však přizná vlastní chybu nebo dokonce poděkuje za upozornění na ni, podřízení pracovníci to zajisté ocení.

-hp-

Zdroj: iDNES.cz - přední český zpravodajský portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje iDNES.cz
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace