Jak se vyhnout izolaci, když jste jediným zástupcem etnické skupiny ve firmě

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Bez ohledu na pokroky v iniciativách podporujících rasovou rozmanitost ve firmách, jsou stále případy, kdy se tito zaměstnanci cítí „samotářsky“.

- Navažte spojení. Klíčem k tomu, jak se vyhnout odcizení ve velké nebo menší firmě je najít způsoby, jak se se svými spolupracovníky spojit. Podle odbornice na diverzitu na pracovišti Sondry Thierdermanové byste se měli zaměřit spíše na to, co s kolegy sdílíte, než na to, v čem se odlišujete. Každý má řadu zájmů, hodnot a priorit, které budou velmi pravděpodobně zajímat i další kolegy. Otevřete se komunikaci, bavte se a buďte sdílní.

- Nemluvte za všechny. Další rada, jak se vyhnout izolaci zní odolat potřebě být „mluvčím“ za svou rasu nebo pohlaví, i když cítíte nutkání se tak chovat. Jednotlivci, kteří v týmu nebo ve firmě reprezentují minoritní skupinu, jsou obvykle viděni jako její symboly a dle toho jsou i hodnoceni. Proto by se tito zaměstnanci měli vyhnout tomu, aby se stali „experty“ na všechna témata ohledně "své" skupiny.

I když se snažíte, aby vás soudili jako jednotlivce a nedaří se to, je potřeba zachovat si chladnou hlavu a nepodléhat emocím. Důležité je se uklidnit a rozmyslet si reakci na případný diskriminující incident. Za další je dobré zjistit, koho s problémem oslovit a promluvit si s někým, kdo je patřičně proškolen na zvládání podobných situacích důvěrně, taktně a férově. Vaším hlavním cílem by mělo být doručovat výborné výsledky a zahladit pochybnosti o vašich schopnostech.

Jaké jsou vaše vyhlídky?

Nedostatek diverzity není nutně symptom „špatné“ firmy. Na vině může být řada faktorů jako třeba nízký počet zaměstnanců. Například Precious Kirková, viceprezidentka v Emerson Consulting Group, se musela smířit s tím, že je z celkového počtu 10 zaměstnanců jedinou Afričankou.

-av-
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace