Jak urovnávat spory

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Nevyrovnanost v pravomocích nebo neshody v pracovním kolektivu zvyšují nevoli a zlobu. Když zaměstnanec cítí napětí, ať už je jeho pocit oprávněný či nikoli, stres způsobí nesoustředěnost, která má potom negativní vliv na jeho zdraví a výkonnost.

Úkolem manažera či personálního pracovníka je zajistit, aby se na pracovišti vyskytovalo co nejméně roztržek. Jsou však případy, kdy se jim předem zamezit nedá. Ani taková situace však není neřešitelná. Ke slovu přichází dobrý personalista a jeho empatické naslouchání.

V první řadě si musíte získat zaměstnancovu důvěru. Poté je důležité zaměřit jeho pozornost na budoucnost. Tito lidé se totiž velmi často upínají na svůj pocit křivdy, který je zakořeněn v minulosti.

Je několik ověřených otázek, které se v takové situaci dají použít. Jak by to vypadalo, kdyby jste se zítra ráno probudil a věci byly v pořádku? Co byste chtěl, aby se mezi vámi bývalo odehrálo jinak? A co byste vy příště udělal jinak?
Zdroj: HR-free - americký portál zaměřený na lidské zdroje a management
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR-free

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace