Je morální selhání firmy chybou HR?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Organizační selhání, jako je například současný skandál s odposlechy, který ukončil 168letou historii britského bulvárního týdeníku News of the World, bývají většinou chápána jako selhání nejvyššího vedení. Chování jednotlivých zaměstnanců, kteří v tomto případě odposlouchávali nejen politiky či celebrity, ale také oběti zločinů a jejich blízké, bývá omlouváno právě vinou nadřízených a neetické firemní kultury.

Profesor organizační etiky na londýnské Cass Business School a poradce významných firem Roger Steare však pro britský list People Management uvedl, že skandál z odposlechy pouze zdůrazňuje vyšší potřebu etiky v HR. Morálním selháním, která ohrožují firmy by podle něho bylo snadnější předcházet, kdyby HR profesionálové přijali větší odpovědnost za standardy chování v organizacích.

„HR profesionálové by měli vzdělávat lídry a vedení firmy v tom, jak by se měli lidé chovat v určitých situacích – to je základní psychologie. Měli by nejvyššímu vedení prezentovat důkazy toho, co se kolem nich ve firmě děje,“ uvedl Steare. Vedení samozřejmě nese celkovou odpovědnost za etiku organizace, HR by však mělo být ochotnější se ozvat, když se chování zaměstnanců začíná ubírat špatným směrem. V praxi to stále znamená překonávat byrokratickou a autoritářskou kulturu vedení.

Zajímavá je též diskuse HR profesionálů pod článkem na serveru People Management. Zdaleka ne každý představitel HR s Rogerem Stearem souhlasí.

-kk-

Zdroj: People Management - přední britský magazín o řízení lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje People Management

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace