Když nám začne harašit

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Pojem „sexuální harašení“ vznikl v USA. Postupem času to tam došlo tak daleko, že byl z harašení (neboli spisovně anglicky sexual harassment) obviněn například šestiletý školák, který dal spolužačce na rozloučenou pusu. Manažeři se bojí zvát své ženské kolegyně na oběd. Všichni si uvědomují, že se zákony upravující tento jev tak nějak vymkly z rukou a proto odpovědné osoby usilují o rozumnější interpretaci zákonů o sexuálním obtěžování.

Některé organizace již přišly s definicí, co by mělo být za sexuální obtěžování na pracovišti považováno. Zde je několik bodů:
* Návrhy sexuální povahy, které jsou přímo či nepřímo vyjádřeny jako podmínka pro získání zaměstnání nebo určité výhody v zaměstnání.
* Návrhy či chování, které brání druhému zaměstnanci ve výkonu jeho práce, protože na pracovišti vzniká ponižující, zastrašující či jinak nepříznivá atmosféra.
* Náznaky sexuálního styku, ať už verbální či vyjádřené gesty.
* Poznámky týkající se sexuální aktivity či preferencí druhého, zjišťování podrobností o sexuálním životě, zobrazování sexuálních objektů či neslušné vtipy.
Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace