Kultura je rozhodující

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Proč dají zaměstnanci přednost jedné práci před jinou? Často je to kvůli podnikové kultuře. Kultura organizace a kultura týmu je nejdůležitějším produktem, který musíte prodat, když usilujete o pozici nejlepšího zaměstnavatele. Pochopení a prodávání vlastní jedinečné kultury je klíčovým aspektem při lákání vhodných lidí do vaší firmy. Podniková kultura jsou sdílené hodnoty a praktiky podnikových zaměstnanců. Kulturní marketing je proces identifikace jedinečných prvků, které dělají z vaší organizace skvělé místo pro práci, a jejich zabalení do poutavého a apelujícího sdělení. Uchazeči o práci hledají u svého potenciálního zaměstnavatele tyto charakteristiky: bezpečnost a stabilitu, příležitost přispět, profesní vzdělávání, možnosti kariérového růstu, rovnováhu pracovního a osobního života a systém odměn a uznání. Následující kroky vám pomohou s vytváření vašeho kulturně marketingového sdělení:

- Ptejte se svých nejlepších zaměstnanců : Co dělá naši společnost jedinečnou? Mezi dalšími otázkami uvažujte o: Co máte rádi na naší kultuře? Jsme týmově orientovaná nebo individualisticky zaměřená organizace? Je naše kultura kooperativní nebo soutěživá? Jak zacházíme se zaměstnanci? Jaké máme odměnové programy?

- Kdo je vaším cílovým trhem ? Koho chcete přitáhnout? Můžete začít seznamem osobnostních charakteristik a rysů chování vašich nejlepších zaměstnanců. Cílem je pochopit, jaký typ lidí vaší společnosti prospívá.

- Vytvořte jedinečné marketingové sdělení – vaši unikátní nabídku hodnot. Musí odpovídat na otázku, proč bych si měl vybrat vaši společnost a ne jinou. Toto sdělení pak přeroste ve značku zaměstnavatele.

-ba-

Zdroj: Fast Company - portál předního amerického magazínu pro manažery
Zobrazit přehled článků ze zdroje Fast Company

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace