Kulturou krok za krokem

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Podniková kultura se skládá z postojů, chování a osobností, které tvoří organizaci. Vytvoření dobré podnikové kultury se může zdát jako těžko dosažitelný a obtížný cíl, ale je to důležitý aspekt úspěchu organizace a její žádoucnosti jako místa pro zaměstnance. Podniková kultura přispívá ke schopnosti přilákat a udržet zaměstnance, pomáhá maximalizovat výkon, vytvářet týmového ducha a zajistit dosažení finančních cílů. Začněte s tím od začátku podle následujících kroků:
- *Realistické zhodnocení* – prvním krokem je pochopení, zhodnocení a definování současného stavu vaší podnikové kultury. Žádejte objektivní názory kolegů a zvažte, zda by nebylo vhodné najmout externího konzultanta. Buďte připraveni naslouchat věcem, které možná nechcete slyšet.
- *Jděte příkladem* – kultura a atmosféra vždy vychází ze senior managementu. Vůdci musí jít příkladem a poskytovat ostatním modelovou roli. To se týká všeho, od oceňování znamenitosti, přes delegování autority, až po netolerování jakéhokoli obtěžování.
- *Propagace* – když dosáhnete žádoucí podnikové kultury, propagujte ji interně i externě. Vaše hodnoty a vize utváří vaši kulturu a měly by být šířeny ve firemním časopise, příručkách, na intranetu a v dalších tiskovinách.
- *Přijímání a povyšování* – Nejviditelnějším způsobem, jak vaši zaměstnanci pocítí a pochopí kulturu, je prostřednictvím přijímacích a povyšovacích praktik. Uvidí, jaké chování a charakteristiky jsou odměňovány.
- *Zabývejte se všemi nedostatky* – kultura se neustále mění a co bylo kdysi efektivní, už dnes nemusí platit. Sledujte pečlivě změny a uzavírejte rozdíly. Buďte progresivní.
-ba-
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace