Možnost kritiky šéfa snižuje stres

Vytisknout

Zaměstnanci, kteří mají možnost kritizovat své nadřízené tváří v tvář vykazují nižší míru stresu a celkově lepší zdravotní stav. Vyplývá to z výzkumu organizace British Psychological Society.

Studie požádala 150 manažerů, aby zhodnotili své vlastní manažerské dovednosti a téměř 500 zaměstnanců, aby zhodnotili manažerské dovednosti svých šéfů. Manažeři pak byli rozděleni do dvou skupin, z nichž první se dostalo školení nebo zpětné vazby, zatímco druhá žádnou zpětnou vazbu nezískala.

Ukázalo se, že manažeři, kteří získali zpětnou vazbu od zaměstnanců, častěji změnili svůj manažerský styl. Efektivní chování v tomto smyslu zahrnovalo řízení vlastních emocí a integrity, řízení současné a budoucí práce, empatické řízení jednotlivců v rámci týmu a efektivní řízení konfliktů.

Manažeři bez zpětné vazby výraznější změny v chování nevykazují. Vedoucí výzkumu Emma Donaldson-Feilderová shrnuje, že manažerům je třeba nastavit zrcadlo, aby si uvědomili potřebu změny.

-kk-

Zdroj: Employee Benefits - britský portál věnovaný zaměstnaneckým výhodám
Zobrazit přehled článků ze zdroje Employee Benefits
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace