Nepodceňujte firemní kulturu

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Firemní kultura sestává z hodnot, norem a chování. Sžití s ní podporuje procesy, díky kterým firma lépe funguje. Nová studie, se kterou přišla americká firma Denison Consulting, ukazuje, že firmy se slabší organizační kulturou mají o 29 % menší návratnost investic a o 20 % nižší hodnotu akcií.

Kultura v prosperujících fimách zajišťuje, že zaměstnanci znají svou práci a jsou schopni doručit očekávané výsledky díky kvalitní podpoře systémů a managementu.

Existují aktivity, které ji mohou vylepšit. Například:

- Ukazujte směr. Vysvětlujte, jak práce jednotlivce přispívá k organizačním cílům. Manažeři by měli ukázat, jak to, co zaměstnanec dělá přispívá k rozvoji firmy.

-  Komunikujte. Manažeři by měli nejen předávat poselství, ale také zajišťovat zpětnou vazbu. Měli by si navyknout zajímat se pravidelně o to, “jak to jde” a naslouchat lidem, zvlášť, když se snaží navrhnout zlepšení nebo alternativy. Implementace nápadů zaměstnanců je klíčem úspěchu řady firem.

- Podporujte své zaměstnance. Chcete-li vytvořit podmínky, ve kterých mohou lidé úspěšně plnit pracovní úkoly, poskytněte jim nástroje, zdroje a také dostatek času. Nezapomeňte jejich práci zhodnotit a napojit to, čeho dosáhli, na firemní vizi.

-av-
Zdroj: Fast Company - portál předního amerického magazínu pro manažery
Zobrazit přehled článků ze zdroje Fast Company
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace