Pozor na firemní oslavě

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Firemní vánoční oslava je spíše pracovní záležitost, než klasický večírek. Podle toho byste se také měli chovat, pokud vám záleží na kariéře. Mnoha zaměstnancům se již stalo, že se opili, vynadali svým šéfům, sexuálně obtěžovali kolegy nebo skončili pod stolem. Příští pracovní den si nepamatovali, co se stalo a divili se, že je párty může stát místo.

Mějte na paměti, že vaše chování na firemní oslavě je vystaveno pohledům lidí, s nimiž budete po Vánocích pracovat, sedět u obchodních večeří a podobně. Nadřízení či klienti samozřejmě nemohou sledovat každý váš pohyb, vy byste se však měli chovat tak, jako by tomu tak bylo.

Dobrá zpráva je ta, že firemní vánoční večírek můžete stejně jako ke zničení kariéry využít i k posunu. Je to příležitost ukázat vaši schopnost zvládat firemní společenské akce, což se od zaměstnanců ve vyšším postavení přirozeně očekává. Můžete se také setkat s lidmi, které dosud osobně neznáte nebo jste neměli příležitost k osobnímu hovoru.

Na večírku nemusíte být celou noc, měli byste však přijít. Dorazte na samém začátku, kdy budou všichni „čerství“. Poděkujte nadřízeným z pozvání. Nesnažte se dělat dobrý dojem tak výrazně, že nakonec uděláte špatný. Pohybujte se. Seznamujte se s novými lidmi. Užívejte si atmosféry.

Pokud jde o jídlo, vybírejte pouze takové pokrmy, které můžete jíst jednou rukou vestoje a nešpinit se při tom. Vyhněte se slaným nebo mastným jídlům, která by vás donutila více pít. S pitím buďte opatrní. Raději zvolte nealkoholické nápoje.

-kk-

Zdroj: About Management - část amerického portálu About.com věnovaná managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje About Management
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace