Proč manažeři nevyhodí nemehla?

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Jako manažer můžete všechno ostatní dělat správně, pokud ale máte problémy „rozloučit“ se s lidmi, kteří nedělají svou práci tak, jak mají, nikdy pro firmu nedosáhnete toho, co byste mohli. Přesto drtivá většina manažerů na této straně chybuje a firma pocítí následky. Proč tedy manažeři nezakročí tam, kde by měli?

- Je jim zaměstnance líto. Je samozřejmé, že soucítíte, ale je lépe situaci zvládnout přímo a zajistit, že se zaměstnanec včas dozví, co mu hrozí a dostane šanci se vylepšit. Nejen, že děláte nepříznivou věc pro zaměstnavatele, také zaměstnanci by bylo lépe jinde, kde mu „pšenka lépe pokvete.“

 

- Představují si čas strávený hledáním a školením nového zaměstnance. Manažeři mají tendence vidět zbytečně nafouklý čas a energii, kterých bude třeba k získání a vyškolení nového zaměstnance, než začne „fungovat“ tak, jak má oproti člověku, který je v pozici v současné době. Šikovnější jedinec ale zvládne vše rychleji, než si uvědomujete.

- Víra, že problémové osobě dost nepomohli. Manažeři by měli lidem k úspěchu pomáhat – ale všeho s mírou. Nikdy neuděláte absolutně všechno, abyste pro všechny vytvořili optimální pracovní prostředí, ve kterém by excelovali.

- Dělají si starosti, jaký bude mít vyhazov vliv na ostatní zaměstnance. Místo toho byste se měli starat o morálku lidí, kteří mezi sebou mají člověka, kterému práce od ruky příliš nejde. Kvalitní pracovníci chtějí spolupracovat s jinými šikovnými lidmi. Je pro ně přínosem, když pracují v prostředí, kde je vysoký standard, zodpovědnost je jasná a mohou počítat s tím, že kolega bez problémů zvládne své povinnosti.

Hlavní důvod, proč manažeři čekají příliš dlouho v takových situacích je, aby se vyhnuli nepříjemné situaci nebo potížím.

-av-

Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace