Ruka ruku myje

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Zaměstnanci oddělení lidských zdrojů firem Enron a WorldCom, kteří sami podali výpověď, se shodují na tom, že tomu tak bylo mimo jiné z toho důvodu, že se k nim čas od času nenápadně přitočil nějaký manažer, poplácal je po rameni a vyzval je k něčemu, co se příčilo dobré praxi HR a etickému smýšlení vůbec. Svou nenápadnou nátlakovou akci ukončil slovy „Chcete přece být součástí našeho týmu, že?“ Firemní skandály, k nimž v těchto firmách došlo, upoutaly opět pozornost na význam podnikové etiky.

Podle průzkumů provedených poradenskými společnostmi působícími v oblasti HR vzrostl počet zaměstnanců HR, kteří pociťují ze strany nadřízených silný tlak na to, aby se chovali neeticky, ze 47 % v roce 1997 na 52 %. Právě oddělení lidských zdrojů by však paradoxně měla tvořit jakýsi stabilizační prvek, který bude prosazovat správné chování zaměstnanců a pracovní postupy, a tím i zvyšovat finanční výkonnost firmy. V průzkumu bylo dotázáno 462 vedoucích pracovníků oddělení HR. Zde jsou další výsledky:
* Více než polovina respondentů není spokojena se způsobem, jakým reagují jejich nadřízení na případné informace o porušování etických zásad.
* Vedoucí pracovníci HR v menších společnostech pociťují nespokojenost s etickými poměry ve firmě ve větší míře, než jejich kolegové z velkých společností.
* Jedním z pěti typů neetického chování, s nímž se vedoucí HR setkali, bylo lhaní.
* Firmy stále nemají jasno, jakou roli plní oddělení HR v oblasti podnikové etiky.
Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace