Test firemní kultury

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Internetové stránky Refresher Publications nabízejí každému zájemci z řad manažerských i jiných pracovníků jednoduchý test firemní kultury. Odpověďmi na prosté otázky tak může každý odhalit, zda je firemní kultura jeho firmy orientována do minulosti či budoucnosti – je-li slabá, nebo silná. Jediným předpokladem objektivních výsledků je přitom upřímnost a nejlepší vědomí a svědomí každého jedince. Autor testu navíc doporučuje každému účastníkovi, aby test předal svým kolegům v jiných firemních odděleních za účelem získání širšího pohledu na firemní kulturu jako celek.

Test pomáhá odhalit to, jak jednotliví členové firmy vnímají své pracovní prostředí. Vhodné je přitom to, podaří-li se zorganizovat firemní setkání všech účastníků testu a společná diskuse. Konkrétně má každý účastník testu před sebou šest jednoduchých úkolů. V každém z nich je třeba pomocí rozmezí 1-5 označit na předtištěné ose odpověď na uvedenou otázku. Otázky se týkají:

- tendence firmy vítězit či prohrávat,
- tendence pracovníků pracovat samostatně či v týmech,
- tendence firemní kultury stagnovat či dynamicky se vyvíjet,
- tendence firmy podnikat samostatně či s obchodními partnery,
- tendence firmy kontrolovat veškerou činnost zaměstnanců či delegovat pravomoci,
- tendence firmy provádět rozhodnutí na základě předchozích zkušeností či nových možností.

V závěru má každý možnost vyhodnotit výsledky svého testu podle přiloženého klíče a finálně zhodnotit stav firemní kultury ve své firmě.

**Datum vydání:** I/2003
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje The CEO Refresher
Štítky: Firemní kultura

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace