Úspěch mohou mít i ti, kdo pracují z domova

Vytisknout

Dříve platilo, že chtěl-li být někdo povýšen, musel být neustále na očích svému vedoucímu. V opačném případě měl jen mizivé šance na služební postup.

Časy se však mění a dokladem toho je i příběh Eileen Luthy McFarlanc, která patří mezi 2 500 zaměstnanců texaské společnosti **Plano**, kteří pracují na plný úvazek z domova.

Paní McFarlanc pracuje doma od roku 1995 a za tu dobu byla dvakrát povýšena. Jak sama říká, je třeba při práci na dálku věnovat větší pozornost věcem, které se snáze realizují přímo na pracovišti, ale taková pozornost se vyplatí.

Eileen například nezapomíná své spolupracovníky, s nimiž je v telefonickém kontaktu, požádat o doporučení či o pochvalu u vedoucích a dokonce si vede osobní záznamy o zaměstnancích, s nimiž přichází do styku. Uchovává údaje, které se mnohem snáze získávají přímým kontaktem (např. kdo doma chová jaké zvíře) a díky tomu snáze udržuje dobré vztahy.

Důkazem jejího úspěchu je fakt, že ve své práci má již dva podřízené. Oba pracují stejně jako ona z domova.
Zdroj: Career Journal - portál amerického listu Wall Street Journal zaměřený na zaměstnání a kariéru
Zobrazit přehled článků ze zdroje Career Journal
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace