V německých firmách se daří dobrovolnictví (ale jinak než v USA)

Image Lab s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti Image Lab s.r.o.

Vytisknout

Americké firmy pomáhají potřebným, sázejí stromy a zapojují se do dalších dobrovolnických aktivit již dlouhá desetiletí. Stejný trend je v dnešní době silně rozšířen i mezi německými firmami. Vyplývá to alespoň ze studie poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants a Americké obchodní komory v Německu s názvem Corporate Volunteering in Deutschland. Pravidelnou dobrovolnickou činnost organizuje 84 % dotázaných firem. Očekává se, že bude hrát stále důležitější roli.

Vedle obecného zájmu o společenskou odpovědnost vidí firmy (zejména ty velké) v dobrovolnických aktivitách možnost, jak získat konkurenční výhodu ve válce o talenty. Pro server Deutsche Welle to uvedla spoluautorka studie Barbara Stahlová z Roland Berger Strategy Consultants. Vzhledem k rostoucímu počtu cizinců působících v Německu navíc podle ní firmy nabízející pomoc rodinám přistěhovalců pomáhají také nové generaci pracovníků a celé ekonomice.

Mezi přístupem amerických a německých firem k dobrovolnictví jsou však určité rozdíly. Zatímco Američané většinou rozvíjejí dobrovolnickou činnost v týmech, v Německu jde více o individuální záležitost. Pracovní týmy z amerických firem vymalují školku nebo vysází stromy, němečtí jednotlivci naopak dobrovolně pracují jako mentoři dětí nebo poradci dospělých. Američané se více zapojují do dobrovolnických projektů na domácím trhu, Němci směřují pomoc častěji do Afriky či Asie. V Americe jsou dobrovolníky nejčastěji dělníci a kancelářští pracovníci, v Německu jsou to častěji manažeři. Dobrovolníky v německých firmách jsou nejčastěji zaměstnanci ve věku od 30 do 50 let.

-kk-

Zdroj: Deutsche Welle - portál německé mezinárodní rozhlasové, televizní a internetové stanice
Zobrazit přehled článků ze zdroje Deutsche Welle

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace