Volkswagen omezil rozesílání e-mailů mimo pracovní dobu

Vytisknout

Německá automobilka Volkswagen učinila zajímavé praktické opatření směrem k tomu, aby její zaměstnanci měli menší tendenci pracovat ve svém volném čase. Týká se to zaměstnanců s výjimkou seniorních manažerů pracujících na území Německa na základě kolektivních smluv, jimž Volkswagen poskytuje firemní telefony Blackberry.

Blackberry byly vybaveny zvláštním softwarem, který blokuje rozesílání e-mailů 30 minut po skončení směny zaměstnance a spouští je opět až 30 minut před začátkem další směny. Opatření je důsledkem rostoucí kritiky interních e-mailů, které zaměstnanci zpracovávali téměř nepřetržitě během celého dne. Telefonování se žádná omezení netýkají.

K podobným krokům přistoupily v poslední době i jiné velké firmy, například francouzský IT gigant Atos. Ten dokonce oznámil, že do dvou let zcela zruší interní e-maily. Výrobce pracích a čistících prostředků Henkel vyhlásil „e-mailovou amnestii“ alespoň mezi Vánoci a Novým rokem.

-kk-

Zdroj: BBC - zpravodajský server BBC
Zobrazit přehled článků ze zdroje BBC
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace