Být LEAN je IN

SC&C Partner působí 17 let v oblasti inovací, produktivity a kvality. Součástí našeho týmu jsou lektoři, kteří jako senior manažeři používali v praxi filozofii Lean.

Jsme partnerem českým i zahraničním firmám na cestě zvyšování hodnoty společnosti a rozvoje lidského potenciálu. Systematicky investujeme do získávání a rozvoje know-how, které úspěšně používají přední světové společnosti a má vliv na zlepšení hospodářských výsledků. Zároveň dbáme na praktické předávání těchto znalostí a dovedností zaměstnancům a tak podporujeme jejich kariérový rozvoj.

Nosným tématem naší práce je filozofie Lean a Six Sigma. Lean otevírá zaměstnancům na všech úrovních oči a učí je vidět, co je v jejich činnosti užitečné a co lze identifikovat jako plýtvání. Six Sigma poskytuje metody, nástroje a postupy, jak nalézt a odstranit chronické vady. Pořádáme veřejné kurzy nebo workshopy přímo ve firmách, během kterých účastníci prakticky řeší projekty jako je například snížení fluktuace, zkrácení doby vyřízení objednávky, zlepšení kvality procesů, zkrácení vývoje nového produktu.

Lean je již řadu let populární zejména ve výrobě, více či méně dobré výsledky jsou patrné v závodech po celé zemi. V některých případech již firmy nevidí velký prostor pro další zlepšování. I zde nalézáme nemalé příležitosti díky  metodice diagnostiky a historií nezatíženému pohledu na věc. Zajímavý potenciál je v administrativních procesech (finanční úsek, HR, nákup,…). Největší dopad má podle našich zkušeností použití principů Lean a Six Sigma v Engineeringu, v konstrukci, ve vývoji a inovačním procesu.

Pro ilustraci si představte produkt, který se podaří zjednodušit tak, že plní očekávání zákazníka, ale obsahuje méně dílů. Jak se to odrazí uvnitř vaší firmy? Tyto díly nebudete poptávat, zanášet do systému, platit, skladovat, nebudete řešit jejich životnost, nebudete je montovat a opravovat. Dále díky nižší ceně pravděpodobně přilákáte další zákazníky, kteří právě na snížení ceny čekali. Návod, jak systematicky postupovat, nabízí metodika hodnotových inovací (Blue Ocean Strategy) a štíhlého vývoje (Lean Design).

Seznamte se naším přístupem. Zveme vás:

  • 18. září do Plzně na workshop „Být LEAN je IN“, který se bude věnovat zkušenostem se zaváděním Lean ve firmách.
  • 19. září do Brna na workshop „Lean Design“, určený manažerům odpovědným za Engineering, konstrukci, vývoj a inovace.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace