Google pomáhá s vytvářením online kurzů

Vytisknout

Google spustil betaverzi bezplatného softwaru, jehož pomocí lze vytvářet online kurzy. Software s názvem Course Builder vychází z celosvětově populárního online kurzu Petera Norviga, ředitele pro výzkum v Googlu, s názvem Power Searching With Google. Používá technologii, jejíž pomocí byl tento kurz vytvořen, a je určen pro vytváření online kurzů pro neomezený počet účastníků.

Vytváření online kurzů v Course Builderu vyžaduje minimálně základní znalosti webových technologií. Chcete-li se pustit do vytváření vlastního kurzu, měli byste mít zkušenosti s vytvářením vzdělávacích materiálů pro tradiční i online výuku, základy programovacích jazyků HTML a JavaScript a ideálně i cloudové služby Google App Engine.

Hlavní části vašeho online kurzu budou tvořit studijní materiály, aktivity pro studenty a hodnocení studentů. Pomocí dalších produktů společnosti Google pak můžete vytvářet komunity účastníků svých kurzů a vyhodnocovat efektivitu kurzů.

Celý postup, jak začít, je popsán na této stránce: http://code.google.com/p/course-builder/wiki/CourseBuilderChecklist

-kk-

Zdroj: Edudemic - server věnovaný možnostem využití moderních technologií ve vzdělávání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Edudemic
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace