Hned po studiu do zahraničí?

Hned po studiu do zahraničí?

Kdy je nejvhodnější čas odejít na praxi (popřípadě za prací) do zahraničí? Někdo vidí šanci ve dvou nebo třech letech strávených v USA hned po ukončení studia, jiní předpokládají, že je lepší nashromáždit praxi doma a teprve později se vydat za dobrodružstvím do zahraničí.

Odborníci však před unáhleným rozhodnutím varují. V mladém věku je touha po cizině obzvláště vysoká. Sny a vize se spojují s představou, že pobyt v zahraničí je bezpochyby užitečný. V pozdějším věku brání cestě do zahraničí sociální, rodinné nebo zaměstnanecké povinnosti. Kdo má šanci odejít hned po studiu do zahraničí, měl by svůj krok v klidu zvážit. V zásadě pro tento záměr neexistuje lepší časové období.

Pokud má vybraná země navíc pozitivní pověst, jako například USA, nemluví nic proti. Další země a regiony s podobnou pozitivní pověstí jsou například Skandinávie, Velká Británie, Kanada a Austrálie. Méně předností už nesou příliš exotické země a hospodářsky slabé a politicky nestabilní regiony. Rychlé převzetí úloh, odpovídající sociální připravenost a přirozeně dobré jazykové znalosti jsou nejlepšími předpoklady pro pracovní pobyt v zahraničí.

Zdroj: Ingenieurkarriere.de - Vše o zaměstnání v oblasti IT a technických profesích.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Ingenieurkarriere.de