Jak se stát šťastlivcem

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Někteří lidé prostě mají ve své kariéře štěstí. Nebo ne? Podle Susan RoAne, autorky nové knihy Jak si vytvořit vlastní štěstí, jsou tito šťastlivci ve skutečnosti skvělí v navazování a udržování kontaktů a nebojí se dělat ve své kariéře změny. Zmiňuje osm charakteristik, které jim pomáhají na cestě kupředu:

- Šťastlivci hovoří s cizími lidmi – jednoduchá konverzace se může změnit ve skvělou příležitost a vyvolat skvělé nápady. Nikdy nevíte, koho potkáte.

- Vedou všední hovory – projevují osobní zájem a najdou si čas na rozhovor s lidmi, které vidí každý den. Když se zeptají: „Jak se máš?“, tak opravdu poslouchají odpověď.

- Trousí jména – nechlubí se tím, kolik lidí znají, ale hledají společné přátele a známé, což vytváří osobnější vztahy a otevírá dveře.

- Naslouchají a poslouchají – dávají pozor, co se děje kolem nich, což je staví do dobré pozice k požádání o pomoc nebo nabídnutí pomoci. Také se tím učí nové věci ze svého oboru, kam směřuje, co potřebuje a kdo je důležitý.

- Žádají o pomoc a nabízejí pomoc – nemusí se dostávat nahoru svépomocí, nestydí se požádat o pomoc, když ji potřebují, a poskytnou ji, když můžou.

- Odbíhají z cesty – talent není jen výsledek výcviku a vzdělávání, využívají všechny své dovednosti k úspěchu, nejen ty získané formálním tréninkem.

- Odcházejí včas a s grácií, nepálí za sebou mosty – ví, kdy odejít jinam, nebo ukončit kariéru. Zachovávají si respekt a vztahy a kontakty.

- Říkají „ano“, když ve skutečnosti chtějí říct „ne“ – nebojí se účastnit nových věcí, i když je ošidí o čas. Nepřetěžují se, ale uvažují o možnostech, kdyby řekli „ano“.

-ba-

Zdroj: HotJobs.com - pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje HotJobs.com

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace