Kouč na hřiště nepatří

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Koučování zaměstnanců je běžnou součástí každodenní práce mnoha vůdců. Ze sledování sportu víme, že kouči mají na starosti řadu věcí. Jsou například odpovědní za poskytování motivace, navrhují plán hry a komunikují o něm, organizují efektivní postupy nebo dohlížejí na vhodnou disciplínu.

V rámci běžné hry však kouči nejsou na hřišti. Přispívají verbálně i neverbální z pozadí, do samotné hry však nevstupují. Stejně by tomu mělo být i u koučů v prostředí firem. Zaměstnancům pomáhá lépe se učit, umožní-li jim vůdcové řešit problémy samostatně pouze s určitými instrukcemi, nasměrováním a praktickými ukázkami.

Vůdce-kouč by neměl být netrpělivý a znemožňovat zaměstnancům rozvíjení vlastních schopností tím, že budou chybovat. Jistých chyb je samozřejmě třeba se vyvarovat. Koučové by však měli měřit postup a poskytovat svým svěřencům více odpovědnosti, aby mohli sami dosáhnout dokonalosti.

-kk-

Zdroj: Bloomberg Businessweek - portál prestižního amerického týdeníku Business Week a mediální agentury Bloomberg
Zobrazit přehled článků ze zdroje Bloomberg Businessweek

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace