Koučingem k úspěchu

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Koučing je způsob vedení, který pomocí vzájemné spolupráce rozvíjí schopnosti a znalosti vedené osoby tak, aby jí umožnil jak personální, tak profesní růst a v důsledku toho následně zlepšení fungování podniku jako takového. Článek obsahuje několik stručných doporučení, jak při plnění tohoto úkolu uspět - je zaměřen na vedoucí pozice. Na začátku by si měl žák stanovit osobní cíl - co by chtěl dokázat. Následně se pokusí vyjádřit svoji představu celofiremní vize - pokud je v konfliktu se současným směřováním podniku, je teď ten pravý čas o všem hovořit.

Analýza rozdílů mezi ideálem a realitou může vyústit k přijetí nových plánů v sektoru personálního a podnikového vývoje. Koučing efektivního vedení je praxí, kterou uplatňuje stále více společností - pokud vládne shoda mezi cíli manažera a směřováním organizace, je větší šance na efektivní změny. Pozornost je nutno věnovat také tomu, aby příští vedoucí pracovníci byli sami schopni uplatňovat metodu koučingu ve vztahu ke svým podřízeným.

**Datum vydání: VII/2002**
Zdroj: The CEO Refresher - americký server věnovaný managementu
Zobrazit přehled článků ze zdroje The CEO Refresher

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace