Nepodceňujte němčinu

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Tři čtvrtiny německých firem, které působí v České republice, preferují u svých zaměstnanců znalost němčiny před angličtinou. Ukázal to průzkum Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Němčinu vyžadují především od manažerů, od kterých očekávají komunikaci s ústředím v Německu. Znalost angličtiny oslovené firmy vítají, za důležitou ji však považuje jen 40 % z nich.

Průzkum se objevil v době, kdy znalost němčiny mezi Čechy klesá. "Výsledek průzkumu nás opravdu mile překvapil. Jasně totiž ukazuje, že německý jazyk hraje u německých společností v České republice velmi důležitou roli a nabízí dobrou profesní perspektivu. Proto nás o to více znepokojuje, že se stále méně žáků a studentů chce učit německy. To může v budoucnu vést k nedostatku německy mluvícího personálu na trhu práce," zhodnotil výsledky průzkumu výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer.

-kk-

Zdroj: Aktuálně.cz - český on-line deník
Zobrazit přehled článků ze zdroje Aktuálně.cz

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace