Špičkové ICT vzdělání od předních odborníků

Unicorn Education je součástí skupiny Unicorn. Díky bohatým zkušenostem s vývojem a provozem informačních systémů máme velmi dobrý přehled o tom, které znalosti a dovednosti jsou potřebné pro ICT specialisty, řídící pracovníky nebo business zadavatele v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Na trhu působíme od roku 1998 a naše kurzy za tuto dobu úspěšně absolvovalo již několik tisíc zákazníků. Ti ocenili zejména skutečnost, že námi poskytované kurzy byly vedeny ICT profesionály, kteří jsou denně v úzkém kontaktu s praxí, a nejsou jen lektory. Díky tomu dokážou vedle teoretických znalostí předávat především své zkušenosti z reálných projektů.

Naše společnost je schopna nejen zajistit školení, ale rovněž se podílet na celkové strategii vzdělávání podniku či oddělení. Mimo jiné umíme realizovat projekty zaměřené na zjištění úrovně znalostí pracovníků a následné plánování jejich individuálního rozvoje.

Co nabízíme

Cílevědomě se soustředíme na poskytování vysoce kvalitního vzdělání. Projekty společnosti Unicorn, která jich každoročně vyřeší v ceně převyšující miliardu korun, poskytují velmi dobrý přehled o tom, jakými znalostmi a dovednostmi mají disponovat špičkoví pracovníci řízení i ICT, případně jaké jsou nejčastější slabá místa ve znalostech.

Klientům dokážeme tak prostřednictvím svých kurzů předat znalosti nutné k výkonu jejich profesí. Současně jim naši lektoři předávají své zkušenosti z projektů a upozorňují na úskalí, která by se mohla během řešení jejich projektů vyskytnout.

Pro své zákazníky máme připraveno široké portfolio kurzů z různých oblastí problematiky spojené s informačními a komunikačními technologiemi.

V rámci kalendáře kurzů pravidelně vypisujeme své katalogové kurzy, které je možné uspořádat po předchozí domluvě i v individuálním termínu. Pro situace, kdy klient potřebuje, aby si jeho pracovníci doplnili či zopakovali přesnou skupinu znalostí, případně potřebuje nakombinovat znalosti z různých kurzů apod., jsme připraveni zrealizovat zakázkové kurzy, které jsou vyvinuty přesně na míru zákazníka.

Zejména v případě zakázkových kurzů dokážeme jednotlivé kurzy či sadu kurzů zrealizovat v různých formách výuky:

Školení realizujeme typicky jednodenní až třídenní. Představují krátkodobou intenzivní formu výuky, která účastníky připravuje na určitou technologii, dovednost. Školení je složeno zpravidla z přednášky, semináře, samostatné práce nebo samostudia. Některá, zakončená např. certifikací, taktéž obsahují ověřování znalostí.

Naše workshopy představují prakticky orientovanou výuku. Lektor se primárně zaměřuje na zdokonalení výkonu jednotlivých účastníků. Workshop je vždy zacílen na
konkrétní problematiku v oblasti informačních technologií dle různorodých zadání od zákazníka. Obvykle obsahuje teorii, praktické poznámky a best practices pro danou oblast.

Individuální školení (konzultace) je efektivnější a intenzivnější forma výuky. Školení je vytvořené na míru dle požadavků a úrovně znalostí. Tato forma výuky je určena pro malou skupinu účastníků, typicky u zákazníka.

Večerní škola je semestrální kurz, který trvá typicky 12 týdnů, a výukové jednotky jsou rozloženy po menších časových úsecích během trvání semestrálního kurzu. Výukové aktivity večerní školy probíhají odpoledne, zpravidla po 17. hod.

Hatchery je střednědobá intenzivní vzdělávací aktivita zaměřená na přípravu pracovní role. Tento typ výukové aktivity je složen z různých druhů výukových jednotek včetně samostudia a ověřování znalostí. Délka hatchery je v řádech týdnů, typicky 2–4 týdny.

školicí prostory Unicorn Educationškolicí prostory Unicorn Education

Výhody našich kurzů

Špičkoví lektoři

Kvalitu realizovaných kurzů garantují naši lektoři, kteří patří ke zkušeným profesionálům s aktivní praxí z reálných projektů a zároveň jsou držiteli certifikace „Unicorn Certified Lector“. Nejčastěji jsou našimi lektoři softwaroví architekti nebo manažeři.

Moderní prostředí 

Využíváme vlastní kompletně vybavené a variabilní školicí prostory v Praze, kde je samozřejmostí klimatizace, připojení k internetu, dataprojektor, ozvučení, flip chart či
tabule a stejně tak bezbariérový přístup. Naši zákazníci mohou také využít naše prostory v Brně, Hradci Králové, Plzni nebo v hotelu Hřebečníky, který je ideálním místem pro pořádání intenzivních, a zejména vícedenních vzdělávacích aktivit. Kurzy jsme připraveni zorganizovat rovněž v prostorách klienta.

Studijní materiály

Při kurzech jsou využívány materiály zpracované společností Unicorn. Tyto materiály jsou psané v českém nebo anglickém jazyce. Studijní materiály jsou také k dispozici ke stažení prostřednictvím internetové služby Unicorn Universe.

Partneři

Spolupracujeme dlouhodobě s řadou významných tuzemských a zahraničních společností z oblasti informačních a komunikačních technologií a s akreditovanými poskytovateli vysoce odborných školení, jako například ITIL ®, PRINCE2 ® a další. Kvalitu našich kurzů také dokládá certifikát autorizovaného školicího střediska od společnosti Microsoft (Gold Certified Partner with Learning Solutions Competency).