Výcvik a školení zaměstnanců - několik užitečných rad

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Individuální školení zaměstnanců se významně podílí na jejich výkonnosti. existují tři základní stupně: celkové (prvotní) školení, jež má na starosti oddělení lidských zdrojů, zaměření jednotlivých úseků zajišťují jejich vedoucí a nakonec osobní specializace a školení pracovníků, což leží na bedrech zkušenějších zaměstnanců. Zde je několik tipů právě pro úvodní školení.

Přistupujte k věci uvolněně, dejte jim dostatek času. Lekci zahajte vzájemným představením a otázkami, které vám umožní se lépe poznat. Obeznamte vaše „žáky“ se složením managementu firmy i s její strukturou (Co které oddělení zajišťuje a pod.) – nejlépe tím, že jim ukážete jednotlivé úseky přímo v akci.

Rozptylte jejich obavy a strachy – pamatujte i na otázky, které bývají opomíjeny (adaptace a pod.). Pokuste se hned na začátku vytvořit ovzduší spolupráce a důvěry – jsou to lidé, to mějte na paměti – jděte třeba společně na oběd. Zdůrazněte, že očekáváte jejich náměty a názory.
Zdroj: HRinfo - server pro personalisty, Austrálie
Zobrazit přehled článků ze zdroje HRinfo

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace