Vzdělávací moderna

TSM spol. s r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti TSM spol. s r.o.

Vytisknout

Vzdělávání již dávno není jen věcí tabule a křídy. Moderní technologie vstupují do všech úrovní vzdělávání ve veřejném i firemním kontextu. Technologie v tomto sektoru představují jakýsi katalyzátor změn pro vyšší úroveň konkurenceschopnosti a poskytování kvalitnějších služeb. Otevírají se tak nové trhy, jejichž vývoj se nedá odhadovat. V 90. letech se například mělo za to, že budoucnost vzdělávání patří elektronickým knihám. Špatnou úvahou se ukázal i předpoklad, že obsah bude v případě vzdělávání vždy nad formou. Konkrétně v e-learningu se pak nepotvrdil předpoklad, že jeho zavedení do domácností i firem bude jasná a jednoduchá věc.

Moderní vzdělávací trh se přes svojí mladost a nestálost rozvíjí optimisticky. Výrobci a iniciátoři elektronického vzdělání si však již uvědomují, že je třeba vyhovět rozdílným stylům učení různých osob. Také již pochopili, že někomu nebude e-learning vyhovovat nikdy. V současné době se těší popularitě studentů i firem zejména tzv. smíšené vzdělávání.

**Datum vydání:** I/2004
Zdroj: HBS Working Knowledge - kolekce nejnovějších manažerských trendů z Harvard Business School
Zobrazit přehled článků ze zdroje HBS Working Knowledge

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace