Cloud stírá rozdíly mezi malým a velkým byznysem

Vytisknout

Papírové kalendáře, zápisníky s poznámkami či složky a kartotéky plné dokumentů. Takhle to vypadalo v oddělení lidských zdrojů před lety. Později většinu informací pohltily komplexní HR systémy, které část práce automatizovaly a zjednodušily, nicméně vyžadovaly značnou investici. Dnes jsou pokročilé nástroje zlehčující práci personalistů dostupné malým i středním firmám, protože se díky cloudu obejdou bez instalace a provozování nákladného serveru. Systém totiž spravuje a provozuje poskytovatel, zákazník pouze využívá jeho služby.

Konkurence je tvrdá a firmy hledají způsob a nástroje, jak svůj chod zefektivnit. Každý nástroj, který jim v tom pomůže, se počítá. A právě cloud jim dává do rukou možnosti, o jakých se jim ještě před několika lety ani nesnilo,“ vysvětluje Oldřich Frydrych, ředitel společnosti Getmore. Ta se specializuje právě na cloudová řešení pro HR a CRM a svá řešení staví na platformě Microsoft Azure.

Nicméně nejde jen o malé organizace, protože předností cloudu využívají i ty velké. „Mezi našimi zákazníky je třeba Všeobecná úverová banka (VÚB) nebo slovenská ČSOB Banka. Tyto organizace přišly na to, že se obejdou bez velké počáteční investice a mohou službu využívat prakticky ihned. Snadno a rychle také mohou otestovat, jaký skutečný přínos pro ně naše řešení má,“ doplňuje Oldřich Frydrych.

Regionální ředitelé vidí u účastníků konkrétní změny ve výkonnosti, ve zvýšení průměrného pojistného, zvýšeného počtu aktivit,“ uvedl v kontextu zavedení HR systému Petr Březina, ředitel odboru interní distribuce ČSOB Pojišťovny. Ta využila cloudové řešení Getmore pro zvýšení výkonnosti pobočkové sítě. Systém jí posloužil také k hodnocení účastníků a doporučení k jejich dalšímu rozvoji.

Přístup je možný odkudkoliv

S pozitivní odezvou se nasazení cloudových řešení setkává také na straně koncových uživatelů, zaměstnanců zákazníka. Aplikace mají zpravidla moderní design a přehlednou strukturu, takže je jejich ovládání a používání intuitivní a není třeba uživatele složitě a dlouze zaškolovat, aby práci s aplikací zvládli. Rozšiřuje se i okruh uživatelů aplikací. Zatímco v minulosti je měli pod palcem účetní, specialisté HR oddělení a informatici, nyní slouží pracovníkům z řady dalších útvarů.

„Dnes už není doba, kdy data o pracovnících spravuje pouze jeden či několik málo lidí na útvaru HR. Řadu dat může aktualizovat sám pracovník nebo jeho manažer. Zejména však všichni mohou sdílet data, která dříve nemohli, a to nejen v rámci firemní sítě. Pracovat dnes mohou z mobilních zařízení mimo kanceláře, aniž by to pro organizaci muselo znamenat nižší míru bezpečnosti. Spojení těchto dat z denní praxe uživatelů s primárními daty dává také organizaci jiné možnosti pro reporting a BI,“ říká Oldřich Frydrych.

Další výhodou je možnost přistupovat ke službám cloudového systému prakticky odkudkoliv a z různých zařízení. V podstatě stačí jen internetový prohlížeč. „Uživatelé velmi oceňují možnost využívat služby třeba i z vlastních tabletů – a to v okamžiku, kdy je potřebují,“ dodává Oldřich Frydrych.

 

Bezpečnost zajištěna

Firma Getmore využívá platformu Microsoft Windows Azure, která garantuje bezpečnost. „Je to zatím jediná cloudová platforma v České republice, která od regulačních úřadů Evropské unie získala potvrzení, že odpovídá vysokým evropským standardům na ochranu dat a zabezpečení soukromí. Splňuje velkou řadu významných evropských a světových norem a standardů,“ uvádí Oldřich Frydrych jeden ze silných argumentů pro tento konkrétní cloud. Podle něj by tak vysokou úroveň zabezpečení, jakou Microsoft zajišťuje, jen těžko mohla nějaká malá či střední firma zajistit na vlastních serverech.

 

Výhody cloudového řešení

  • nepořizuje se SW, což znamená nižší pořizovací náklady

  • odpadá investice do vlastní IT infrastruktury a její údržby

  • snazší a rychlejší implementace aplikací

  • uživateli odpadá nutnost instalací nových verzí a aktualizací

  • přenesení nutnosti péče o data a provoz aplikací z uživatele na poskytovatele služby

  • uživatel získává pro svá data vyspělé archivační technologie, ochranu proti virům i cizím útokům

  • systém lze snadno doplňovat a měnit, aniž by dodavatel musel přistupovat do prostředí organizace (složitější dostup, proces a tím vyšší náklady). Úpravy tak probíhají bez přerušení provozu a bez čekání na termín updatu

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace