Google Wave a HR

Společnost Google přichází s novým produktem Wave - komunikační  platformu kombinující e-mail a chat, sdílení dokumentů a obrázků nebo i on-line hraní her do jedné webové aplikace. Jak to souvisí s HR? 

O lidských zdrojích se nejčastěji uvažuje v kontextu jednotlivých oddělení, jako je nábor, vzdělávání, odměňování atd. Hlavním úkolem HR je však pochopit, jak lidé v organizacích společně pracují. Proto je ve středu zájmu HR e-mail.

Lidské zdroje investují mnoho energie do získávání, udržování a motivování zaměstnanců často jen proto, aby je pak viděly trávit minimálně třetinu dne u e-mailu. Nabízí se proto otázka, jak se této ztrátě času vyhnout a udělat z e-mailu efektivnější organizační nástroj. Zde pak může vstoupit do hry Google Wave, který má potenciál k nahrazení tradičního e-mailu.

Nejsnáze si Wave představíte jako otevřenou „stránku", na které vedete konverzaci s jedním nebo více lidmi. Místo odpovídání na jednotlivé zprávy jednotlivým lidem se však konverzace vytváří tak, že každý účastník přidává obsah a přímo edituje tuto stránku. Když se HR podaří naučit zaměstnance, jak tento nástroj používat k efektivní komunikaci, vytváření myšlenek a budování přátelství, může skutečně e-mail nahradit.    

-kk-

Zdroj: Human Resources Leader - přední australský server pro odborníky na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje Human Resources Leader