Nakoukněte firmám pod kůži

Informace o obchodních partnerech či manažerech konkurenčních firem mohou zabránit obchodu s nespolehlivým odběratelem nebo najmutí člověka s pochybnou minulostí. Jak se však k takovým údajům dostat? Jednoduše si je můžete koupit.

Existují firmy, které informace o tom, kdo s kým obchoduje, kdo komu co dluží, kdo se účastnil jakých veřejných zakázek či jaká je minulost vysoce postavených manažerů, prodají v podstatě komukoli.

Česká firma SinTe, součást společnosti Creditinfosolutions, nabízí například tzv. Systém sledování vazeb pro firmy, které chtějí rychle a z důvěryhodných zdrojů zjistit co nejvíce informací o svých klientech či partnerech. Lze tak třeba zjistit údaje z registru plátců DPH, spotřební daně či umístění v žebříčku nejlépe hodnocených firem. Novinkou jsou informace o ekonomických vazbách vrcholových manažerů.

Systém sledování vazeb používá čtyřicet informačních zdrojů a umožňuje během několika sekund rozkrýt pozadí každého ekonomicky aktivního subjektu v Česku a na Slovensku. Systém spravuje aktuální data o 1,7 milionu fyzických osob a více než půl milionu osob právnických . U všech poskytnutých informací je prokázán jejich původ.

Kromě Creditinfosolutions nabízí podobnou službu i Česká kapitálová informační agentura. V její databázi Magnus lze najít všechny subjekty a majetkové či personální vazby z Obchodního rejstříku, všechny firmy z Registru ekonomických subjektů, informace získané z médií, valných hromad, výročních zpráv a dalších zdrojů.

-hp-
Zdroj: Peníze.cz - český server s informacemi z oblasti finančnictví, obchodování a investic
Zobrazit přehled článků ze zdroje Peníze.cz