Nový HR systém v pojišťovně Aviva

Britská pojišťovací skupina Aviva spouští nový panevropský HR systém s názvem Workday, jehož cílem je modernizovat a nahradit 112 různých systémů, které se doposud používaly v jejích evropských pobočkách. Jde o součást širších kulturních a strukturálních změn společnosti.

Ředitel HR pro region Evropy Andy Moffa vysvětluje, že organizace prošla změnou ze sdružení téměř nezávislých firem ke struktuře, která je konzistentnější a více při tom využívá samoobslužných řešení. Nový systém umožňuje řízení HR v celé Evropě prostřednictvím jediného nástroje.

Systém bude postupně zaveden do všech poboček ve světě

Aviva si od nového nástroje slibuje usnadnění mezinárodního pohybu zaměstnanců. Standardizace pracovních rolí, mezd a zařazení pomocí společných kódů umožní přesnější srovnávání mezi pracovními rolemi v různých zemích. Znamená to také rychlejší možnost reakce na měnící se tržní podmínky a obchodní potřeby firmy.

Technické náklady napříč Evropou by se měly snížit o 30 až 40 procent, náklady na HR pak o 20 procent. Systém byl tento týden spuštěn v Irsku, Španělsku a Itálii. Druhá fáze, kdy se připojí všechny ostatní evropské země, by měla být završena v březnu 2011. Ve všech pobočkách na světě by pak měl být nový systém zaveden do konce roku 2012. Zahrnovat pak bude 46 tisíc zaměstnanců.

-kk-

Zdroj: People Management - přední britský magazín o řízení lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje People Management