Ukázky z praxe: Jak virtuální realita pomáhá při náboru

Virtuální realita neslouží jen k zábavě a hraní her. Využívá se například pro účely vzdělávání, při léčbě psychických poruch a mnohé využití nalézá i v personalistice. Zvlášť velký potenciál má v oblasti náboru.

Ilustrační snímek

Místo popisování, jak by se chovali v konkrétní situaci, to mohou účastníci pracovních pohovorů díky virtuální realitě rovnou ukázat. Nemusejí také cestovat, aby mohli vidět a na vlastní kůži zažít, jak to vypadá a chodí na jednotlivých pracovištích.

Na zajímavé příklady využití virtuální reality v rámci náboru upozornil server Recruiter.com.

1. Testování dovedností formou her

Společnost Jaguar Land Rover používá speciální aplikaci pro nábor odborníků v oblasti strojírenství a softwarového inženýrství. Ta uchazeče přenáší do virtuálního animovaného světa populární hudební skupiny Gorillaz. Vstupují do garáže, kde mají za úkol sestavit elektromobil a následně rozluštit softwarový kód.

2. Jeden den v životě firmy

Virtuální realita dnes umožňuje uchazečům o práci, aby vstoupili do firmy a zažili její kulturu. Například německý železniční dopravce Deutsche Bahn používá brýle pro virtuální realitu na veletrzích pracovních příležitostí. Zájemci si pak mohou pustit simulaci reálného dne v životě firmy a otestovat si, zda by jim toto prostředí vyhovovalo.

3. Virtuální procházka firmou

Pracovní prostředí nejvíce zapůsobí, když je uchazeči uvidí na vlastní oči. Dnes už však nemusíte organizovat desítky návštěv, stačí opět mobilní aplikace a brýle pro virtuální realitu. Zájemci o práci ve vaší firmě si pak sami mohou projít kanceláře i okolí firmy. Takovou virtuální procházku nabízí například poradenská společnost PwC. Vyzkoušet si ji můžete na této stránce.

-kk-

Zdroj: Recruiter.com - americký server pro náboráře a uchazeče o zaměstnání
Zobrazit přehled článků ze zdroje Recruiter.com