Velké softwarové firmy se stále více zajímají o HR

Ilustrační snímek

Společnost IBM oznámila, že plánuje akvizici společnosti Kenexa, která vyrábí cloudové aplikace pro řízení lidských zdrojů ve firmách. Chce tím posílit svou pozici na světovém trhu firemního sociálního softwaru. Za jednu akcii společnosti Kenexa, jejíž cena se na burze pohybuje kolem 32 dolarů, zaplatí IBM 46 dolarů. Výsledná transakce tak dosáhne hodnoty 1,3 miliard dolarů.

Kenexa je americká společnost se sídlem v Pennsylvanii. Má kolem 9 tisíc zákazníků včetně nejbohatších amerických firem (více než polovina firem z indexu Fortune 500). Zaměstnává přibližně 2800 lidí ve 21 zemích světa a vyvíjí celou řadu cloudových aplikací pro HR – od náboru a odměňování, přes řízení výkonnosti až po zaměstnanecké průzkumy.

Akvizice společnosti Kenexa je již několikátým případem z poslední doby, kdy byl poskytovatel softwaru pro HR převzat větší softwarovou společností. Vprosinci minulého roku převzal německý SAP amerického výrobce HR softwaru SuccessFactors. U únoru pak Oracle koupil výrobce HR softwaru Taleo.

Převzetí Kenexy by mělo být zavšeno v poslední čtvrtině letošního roku, až IBM získá souhlas od akcionářů a regulačních úřadů.

-kk-

Zdroj: Computerworld.com - novinky ze světa IT
Zobrazit přehled článků ze zdroje Computerworld.com