Virtuální fronta na pracovní povolení

Občanský a imigrační úřad Spojených států amerických (USCIS) spustil internetový systém s názvem INFOPASS, který umožňuje veřejnosti sjednat si on-line schůzky s imigračními úředníky. INFOPASS začal fungovat v New Yorku a v minulém roce jej využilo přes 350 000 lidí. Průměrně tak na úřadu probíhalo 1400 návštěv denně.

Program, který byl vyvinut v Miami a v průběhu tohoto roku spuštěn také v okresních kancelářích USCIS v Los Angeles a Dallasu, se snaží zlepšit služby lidem tím, že nabízí on-line alternativu čekání ve frontě na úřadu. Tato služba umožňuje žadatelům domluvit si schůzku na vydání pracovního povolení poté, kdy žádost čekala na vyřízení více než 90 dní.

Během září by měl INFOPASS být zaveden v celých Spojených státech. Žadatelům bude dostupný ve dvanácti jazycích včetně arabštiny, čínštiny, kreolštiny, angličtiny, francouzštiny, korejštiny, polštiny, portugalštiny, španělštiny, filipínštiny (tagalog), ruštiny a vietnamštiny. Vstup do INFOPASSu se nachází na stránkách USCIS (www.uscis.gov).

-kk-

**Datum vydání:** IX/2004
Zdroj: Workindex.com - rozcestník k řešením v oboru lidských zdrojů, nové informace pro personalisty
Zobrazit přehled článků ze zdroje Workindex.com