Welcome to the Jungle vydává knihu. Trendbook 2024 představuje 5 pracovních trendů

Welcome to the Jungle, společnost specializující se na employer branding a nábor pracovníků, vydala novou knihu Trendbook 2024. Ta představuje pět nejvýznamnějších trendů, které začínají ovlivňovat trh práce. Spolu s americkými a francouzskými odborníky za nejdůležitější trendy určili umělou inteligenci, platovou transparentnost, multimanagement, udržitelné podnikání a sendvičovou generaci.

Trendbook CZ Stránka 14 Obraz 0001

Děkuji za přispění všem expertům, kteří se s námi podělili o své znalosti a zkušenosti a díky kterým toto mohlo vzniknout. Na 56 stranách detailně popisujeme, jak tyto nastupující trendy ovlivní české pracovní prostředí a co můžeme v nejbližších letech očekávat z pozice HR odborníků,” říká ke knize Honza Klusoň, CEO Welcome to the Jungle pro Česko a Slovensko.

‚‚Náš Trendbook pro rok 2024 nepředpovídá dalekou, futuristickou budoucnost, ale monitoruje trendy a směry, které hýbou pracovním světem teď a ještě více budou v dalších letech. Ve Welcome to the Jungle máme štěstí, že tyhle trendy můžeme sledovat globálně a zároveň spolupracovat s top českými experty pro jejich ukotvení v lokálním kontextu. Dočtete se tak nejen, o čem trendy jsou a z čeho vychází, ale i jak přímo ovlivní svět práce. A hlavně, jak se s nimi popasovat i u vás ve firmě.‘‘ přibližuje obsah Karolína Hejlová, Lead Editor ve Welcome to the Jungle.

Za rozhodující trendy kniha uvádí v posledním roce hodně skloňovanou umělou inteligenci a platovou transparentnost, která bude pro české firmy aktuální mezi lety 2025 až 2026. Na trh práce se také promítá nálada tzv. sendvičové generace, což je aktuálně nejpočetnější pracovní síla na trhu práce. Je specifická svou zatížeností péčí o dvě generace najednou, klasicky své rodiče, ale už i potomky. Ve výčtu trendů nechybí ani udržitelnost, která v pracovním prostředí nabude významu změny byznysových cílů a priorit. Pátým trendem kniha jmenuje multimanagement, který řeší stoupající počet povinností středního managementu firem.

 

Celou knihu v elektronické podobě je možné stáhnout na odkazu zde.

 

O Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle je platforma pro život v práci. Nabízí širokou škálu kvalitního obsahu (článků, videí, podcastů, časopisů či událostí), jejichž cílem je inspirovat k profesnímu růstu.

Firmám Welcome to the Jungle pomáhá najít ty správné kandidáty skrze employer branding. Propracované profily firem umožňují kandidátům nahlédnout přímo do firemní kultury. Na webu Welcome to the Jungle naleznete na 5 500 profilů různých firem obsahujících videa, fotografie a rozhovory, které slouží jako zdroj cenných informací pro potenciální uchazeče o pracovní místa.