Akademie CZ.NIC zve na tři nové kurzy

Akademie CZ.NIC, vzdělávací centrum správce české národní domény, sdružení CZ.NIC, představuje tři nové kurzy.

Kontejnery (nejen) s Dockerem (12. prosince)

Během kurzu se účastníci dozvědí více o výhodách a úskalích práce s kontejnery nebo se naučí zabalit si vlastní aplikaci. Přednášející také ukáže, jak s kontejnery správně pracovat a využít jejich základní orchestraci. Ačkoliv je Docker často používán jako „synonymum pro kontejnery“, umí toho více. Součástí školení bude také ukázka práce s dalšími nástroji pro sestavení, které se hodí do CI pipelines.

Po absolvování kurzu by měli být účastníci schopni vytvářet a provozovat kontejnery, provádět v nich změny, umět diagnostikovat a vyřešit základní problémy a připravit základní orchestraci.

Datové schránky teoreticky i prakticky (14. prosince)

Půldenní on-line kurz je určený všem, kteří chtějí umět obsluhovat svoji datovou schránku tak, aby jim šetřila čas a peníze.

Kurz Datové schránky teoreticky i prakticky nabídne ucelený vhled do problematiky datových schránek, od vysvětlení jednoduché definice datové schránky a základní terminologie, k čemu datovou schránku používat, přes zpřístupnění datové schránky a její základní obsluhu až po doručování, odesílání a uchovávání datových zpráv.

Lego programování (17. – 18. prosince)

Tento kurz je určený pro děti, které zajímá Lego robotika a chtějí si hravou formou vyzkoušet základy stavění a programování s robotickou stavebnicí LEGO SPIKE Prime. Na tomto dvoudenním víkendovém kurzu se nejprve seznámí se stavebnicí samotnou, poté se naučí ovládat Hub (mozek robota) a následně pomocí motorů rozpohybují svého prvního robota. V druhé části kurzu si potom účastníci vyzkoušejí své roboty naprogramovat tak, aby se pohybovali autonomně a splnili zadaný úkol. Podle pokročilosti skupiny budou dále vysvětleny senzory, které stavebnice nabízí, a jednoduché podmíněné programování, jež umožní dát robotům „smysly“ a inteligenci. Na závěr bude připravena robotická výzva, která otestuje nově nabyté znalosti.

Nabídka Akademie CZ.NIC do konce roku 2022

Druhé pololetí pomalu vrcholí a volných míst na kurzech ubývá. Proto neváhejte a rezervujte si místo v Akademii CZ.NIC včas.

Do konce roku je možné se přihlásit na následující kurzy:

1.12.

Vim

8.-9.12.

Praktikum ověřování elektronických podpisů

12.12.

Kontejnery (nejen) s Dockerem

13.12.

DNSSEC – zabezpečení DNS

14.12.

Úvod do forenzní analýzy paměti

14.12.

Datové schránky teoreticky i prakticky

16.12

Moodle prakticky

17.-18.12.

Lego programování

Detailní informace o kurzech včetně registrace najdete na webových stránkách vzdělávacího centra.

 

O Akademii CZ.NIC

Akademie CZ.NIC je výukové centrum provozované sdružením CZ.NIC, správcem české národní domény .CZ. Nabízíme školení v oblasti internetových a informačních technologií nejenom počítačovým profesionálům. Zakládáme si na odbornosti lektorů a praktickém přístupu, kdy si vše můžete rovnou vyzkoušet.

Nabízíme kurzy jak pro administrátory, tak i vývojáře, na své si přijdou také zájemci o open source nebo bezpečnost. Mezi našimi kurzy najdete například DNS, DNSSEC, Ansible, GIT, Vim, kurzy věnované Pythonu nebo Linuxu a mnoho dalších. Nabízíme také kurzy na míru; můžeme upravit obsah kurzu dle vašich požadavků, případně jej uspořádat mimo naše učebny přímo ve vaší společnosti.

Naše učebny najdete v Praze a Brně. Na obou místech pro Vás máme připraveny moderní prostory uzpůsobené pro práci a testování v rámci prakticky zaměřených kurzů.

Aktuální informace o nabídce a možnostech Akademie CZ.NIC najdete na webu vzdělávacího centra nebo na účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter a LinkedIn.