DHL Express znovu získala ocenění No. 1 Best Workplace™ v Evropě

Již druhým rokem po sobě byla společnost DHL Express, přední světový mezinárodní poskytovatel expresních služeb, jmenována institutem Great Place to Work® nejlepším evropským zaměstnavatelem. Great Place to Work® a The Economist Group oceňují jak přístup mezinárodního poskytovatele expresních služeb ke svým zaměstnancům, tak investice do růstu zaměstnanců motivovaných smysluplnou prací a spravedlivým přístupem ke všem.

DHL Express znovu získala ocenění No. 1 ‚Best Workplace™ v Evropě

„Ocenění Great Place to Work® je jedinečným oceněním naší snahy o vytvoření příjemných pracovních podmínek, které bude férové ke všem. Úspěch nás skutečně těší a my budeme i nadále usilovat o zlepšení a investice do dalšího udržování co nejlepšího pracovního prostředí. Naše společnost stojí v první řadě na lidech, to znamená, že zaměstnanci jsou středem našeho zájmu. Kultura respektu zůstává i nadále klíčovou motivací našich zaměstnanců a my budeme do ní investovat, zejména prostřednictvím našich iniciativ v oblasti zdraví a duševní pohody,“ řekl Alberto Nobis, CEO Europe DHL Express.

Pro DHL Express je oceňování práce zaměstnanců velmi důležité. Společnost proto každoročně investuje do četných zaměstnaneckých iniciativ. Zaměstnanci jsou například povzbuzováni k tomu, aby podporovali iniciativy a aktivity, které pro ně osobně něco znamenají, a to pomocí programu ‚DHL's Got Heart‘. Rámec „DHL4All“, který je zaměřen na vytváření kultury sounáležitosti pro zaměstnance bez ohledu na jejich národnost, etnický původ, schopnosti, pohlaví nebo sexuální orientaci, je silným hnacím motorem spravedlivých a inkluzivních praktik. Prostřednictvím programu ‚Certified International Specialist‘ (CIS) jsou zaměstnanci začleněni do kultury společnosti DHL Express a získají znalosti, které potřebují ke každodennímu poskytování pomoci zákazníkům.

„Získat druhým rokem po sobě ocenění ‚Best Workplace™‘ v Evropě je fantastický úspěch našich zaměstnanců DHL Express. Jsem velmi hrdý na naše týmy a práci, kterou odvedly, zejména během pandemie. Pozorujeme, že mladí zaměstnanci se stále více zaměřují na pozitivní kulturu pracoviště a také na flexibilitu. To podporujeme vědomou investicí do četných zaměstnaneckých iniciativ. Budeme pokračovat ve vytváření inkluzivního, přátelského a spravedlivého pracoviště ve společnosti DHL Express, ze kterého si naši zaměstnanci navíc odnesou nezapomenutelné zážitky,“ řekl Alastair McCambridge, Senior Vice President HR DHL Express Europe.

Aby měla společnost šanci získat evropské ocenění Best Workplace™, musí se zařadit do seznamu Great Place to Work's Best Workplaces™. Zkušenosti zaměstnanců s inovacemi, firemními hodnotami, vedením a důvěrou k zaměstnavateli podávají obraz o působení jednotlivých firem. Společnosti jsou také hodnoceny z hlediska jejich závazku vytvořit pracoviště For All™, které se vztahuje na všechny zaměstnance bez ohledu na jejich identitu a původ.

„Blahopřejeme společnosti DHL Express k tomu, že byla opět oceněna jako nejlepší pracoviště číslo 1 v Evropě, také díky tomu, že na první místo klade blaho svých zaměstnanců,“ řekl Michael C. Bush, globální generální ředitel společnosti Great Place to Work®. „Oceňuji, že i v této nelehké době společnosti dokáží vytvořit spravedlivá pracoviště pomocí flexibility a celkové podpory svých zaměstnanců. Nejlepší pracoviště v Evropě ztělesňují poslání Great Place to Work® a skutečně poskytují práci pro všechny.