Microsoft prodlužuje kvůli nákaze COVID-19 platnost certifikací MCSA, MCSD a MCSE

V březnu jsme informovali o tom, že Microsoft ukončí výše zmíněné certifikace k 30. červnu. V článku jsme přinesli nejčastější otázky a odpovědi, nicméně nyní největší PC společnost oznámila, že s ohledem na celosvětovou nákazu COVID-19 platnost certifikátů prodlouží. 

Microsoft.

Společnost Microsoft prodloužila platnost certifikátů Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA), Solutions Developer (MCSD) a Solutions Expert (MCSE). Nové datum ukončení je tak 31. ledna 2021, o čemž informovala společnost v reakci na koronavirovou krizi. Aktualizované nejčastější otázky a odpovědi týkající se této problematiky přináší společnost New Horizons.

Aktualizované odpovědi na nejčastější otázky 

Mohu ještě získat certifikace MCSA, MCSD, MCSE před jejich skončením k 31. lednu 2021?

Ano, tyto certifikace můžete získávat i nadále, dokud jsou požadované zkoušky k dispozici. Pokud skončí zkoušky, které jsou součástí těchto certifikací, tak to již nepůjde.

Jaký vliv má skončení zkoušek v případě, pokud je moje společnost součástí partnerské sítě Microsoft?

Pokud jste složili kvalifikační zkoušky před jejich ukončením, budou se stále počítat do nabytých kompetencí po dobu 12 měsíců od ukončení poskytování zkoušky. Požadavky na nové zkoušky a certifikace budou k dispozici v Partnerském centru 31. ledna 2021.

Došlo k nějaké aktualizaci v rámci certifikací založených na pracovních rolích (tzv. Role-based certifikací)?

Pokud máte některou z role-based certifikací, která vyprší do 31. prosince 2020, tak ji Microsoft prodlužuje o šest měsíců. Pokud tedy má skončit například 30. září 2020, tak se tak reálně uskuteční až 30. března 2021. Datum ukončení platnosti bude aktualizováno automaticky a z vaší strany tak není nutná žádná aktivita. 

Výhody získání nejnovějších Microsoft certifikací zaměřených na pracovní role

Nové Microsoft certifikace zaměřené na konkrétní pracovní role (role-based certifications) vám mohou pomoci získat a dále rozvinout potřebné dovednosti a zkušenosti pro váš profesionální růst v stále se měnícím a konkurenčním cloudovém světě. Nové školení a certifikace zaměřené na pracovní role jsou aktualizovány spolu s aktualizacemi a novými funkcemi a službami, které Microsoft neustále přidává do cloudových řešení, čímž se minimalizují mezery v dovednostech spojených s příslušnými úlohami.

Pokud se chcete posunout ve vaší kariéře v oblasti IT a cloudových služeb, může být zisk certifikace tou správnou cestou. Ať už chcete hnát za certifikacemi, nebo si chcete vylepšit své resumé, komplexní školení Microsoft zaměřené na role od New Horizons Praha vám pomůže stát se certifikovaným odborníkem se zaměřením na pracovní role.

Školení New Horizons v IT