Albert navyšuje mzdy, letos již podruhé. Plošně přidává provozním zaměstnancům 3 %

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než tři sta třiceti prodejnách společnosti Albert po celé České republice i v distribučních centrech vzrostou od 1. září 2022 plošně o 3 %. Tímto mimořádným navýšením společnost jako odpovědný zaměstnavatel reaguje na aktuální ekonomickou situaci. Jde o druhé letošní navýšení a o osmou velkou vlnu zvyšování mezd od roku 2016. Celkově letos Albert navýší mzdy provozním zaměstnancům v průměru o 7 %.

Mzdy provozních zaměstnanců vzrostou plošně

Maloobchod s potravinami je pod silným tlakem rostoucích nákladů nejen na samotné zboží, ale také na pohonné hmoty, energii, logistiku, a na provoz prodejen a s ním spojené služby. „Vnímáme současnou situaci a celkovou náročnost pro naše zaměstnance. Jako odpovědný zaměstnavatel jsme se rozhodli zareagovat mimořádně i v průběhu roku a navýšit letos podruhé mzdy, tentokrát plošně o 3 procenta. Znamená to, že každý provozní zaměstnanec nejen v prodejnách, ale také na našich třech distribučních centrech bude mít od září garantované tříprocentní navýšení mzdy,“ říká Ctirad Nedbálek, viceprezident pro lidské zdroje a udržitelnost ve společnosti Albert Česká republika.

Albert se v rámci sociálního dialogu dohodl s odborovými organizacemi na druhém letošním navýšení mezd. „Jsme rádi, že společnost Albert chápe současnou složitou situaci zaměstnanců a snaží se zmírnit dopady mimořádně vysoké inflace“, říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.