Jak správně odměňovat

Na konci října probíhala v Bruselu třídenní konference, která se jako první zaměřila výhradně na odměňování zaměstnanců v Evropě. Mimo jiné na ní vystoupil odborník na odměňování Xavier Baeten z belgické Vlerick Leuven Gent Management School, který definoval, co je zapotřebí k tomu, aby se z vás stal manažer schopný správně odměňovat své lidi.

- Zaprvé byste měli být obchodní stratégové, abyste dokázali propojit strategie mezd a benefitů s obchodní strategií firmy a analyzovat vliv ekonomických a společenských změn, trendů ve vaší oblasti a konkurenčních hrozeb.

- Druhým předpokladem je blízký vztah s klienty. Při vytváření strategie odměňování věnujte zvláštní pozornost diverzitě pracovní síly, stárnutí, počtu zaměstnanců z rodin, kde vydělávají oba partneři apod., abyste se mohli stát zaměstnavatelem, kterého si budou zaměstnanci sami vybírat.

- Nakonec je důležité umět pracovat s virtuálními sítěmi poskytovatelů služeb, prodejců, konzultantů, dočasných zaměstnanců apod. Totéž platí o organizování administrativních aspektů.

Strategické odměňování dále zahrnuje:

- brát v úvahu ostatní HR procesy a celý kontext firmy,

- definici jasných principů odměňování,

- soustředění na strategii a výkon principů,

- integraci provozních úrovní,

- budování silných vazeb s ostatními odděleními.

-kk-

Zdroj: WorldatWork - portál globální asociace manažerů lidských zdrojů
Zobrazit přehled článků ze zdroje WorldatWork