Úspěšní manažeři umějí motivovat zaměstnance

Vytisknout

V dnešním neustále se měnícím a uspěchaném světě tráví zaměstnanci více času se svými počítači než s manažery a řada z nich se nikdy nedočkala pozitivní odezvy. Mnoho zdrojů uvádí, že morálka pracovníků je díky výkyvům ekonomiky velmi nízká. Většina společností má přístup ke stejným trhů a technologiím, což způsobuje, že se právě lidé, které podnik zaměstnává, a jejich znalosti, výkonnost a zodpovědnost stávají nejsilnějším nástrojem, který firmě umožňuje být lepší než konkurence. Ze zkušenosti většina manažerů ví, že najít dobrého a kvalifikovaného pracovníka je obtížné a ještě obtížnější je udržet jej v podniku dlouhodobě.

Jednou z cest je vytvořit motivující pracovní prostředí, které kladně ovlivňuje – nikoliv však diktuje – požadované chování a výsledky. Jak toho dosáhnout? Fungující komunikace je jednou z priorit. Umožňuje zaměstnancům zůstat informovanými – lidé chtějí vědět, jaké změny se chystají a jak ovlivní je i jejich práci. Najděte způsob, jak být v osobním kontaktu (e-mail v tomto případě není řešením) s vašimi lidmi, zejména pracují-li osamoceně. Zainteresujte je na vytvoření plánování činnosti týmu. Čím více zájmu mají, tím odpovědněji ke svojí práci přistupují. Chtějí mít platný hlas při rozhodování o věcech, které ovlivní jejich práci i je samotné.

Zaměstnanci mohou být zdrojem dobrých nápadů. Váš tým by měl mít k dispozici nejčerstvější zprávy o tom, jak je společně vypracovaný plán naplňován. Měli by vědět, jak jejich práce přispívá k celkovému obrazu a dosažení cíle. Je třeba upřímně ocenit jejich úsilí. Mějte na zřeteli schopnosti, zájmy a úroveň kvalifikace jednotlivých členů týmu – ptejte se, co se jim na jejich práci líbí a přizpůsobte tomu budoucí projekty. Pokud je to vhodné, umožněte jim samostatné rozhodování – specifikujte svá očekávání a druh rozhodnutí, která mohou být vykonána nezávisle. Důležitou roli hraje také správná odměna, která nemusí být finančně náročná – slova uznání mají také svoji váhu.
Zdroj: Ivy Sea Online - portál americké poradenské společnosti Ivy Sea Inc.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Ivy Sea Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace