Video: Jak si spočítat čistou mzdu

Vytisknout

Hana Vejpravová, Senior Payroll, E-Consulting Czech s.r.o.

Ve spolupráci s portálem HR News jsme pro Vás připravili videonávody věnující se problematice zpracování mzdové agendy. Cílem těchto krátkých videí je představit vždy určitou oblast mzdové agendy a shrnout nejdůležitější body v krátkém příkladu.

Motivací k přípravě těchto videí byla snaha pomoci HR manažerům, kteří jsou často zatěžováni stále se opakujícími dotazy zaměstnanců. Jednoduchým zasláním linku zaměstnancům pak mohou šířit osvětu v této oblasti.

První video přináší návod, jak si spočítat čistou mzdu. Ten představuje klasický výpočet s tužkou a papírem formou rozhovoru. Na internetu lze totiž najít řadu kalkulaček, které čistou mzdu správně spočítají, ale chybí u nich výklad, jak se mzda počítá. Návod se může hodit i studentům, kteří se chtějí věnovat účetnictví a zpracování mezd.

A na jaká videa se můžete dále těšit? Například Co je to superhrubá mzda a nebo Slevy na dani z příjmu fyzických osob.

Budeme rádi za Vaše komentáře, zda se Vám videa k Vaší práci hodí a jaká témata by byla pro Vás dále zajímavá.

Autor článku

Obsah byl připraven ve spolupráci

Zaujal Vás tento článek? Objednejte si služby tohoto dodavatele na EduCity.cz a jako členové Klubu EduCity můžete získat něco navíc.

Následné články v sérii:

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace