Jak si ověřit výsledek ročního zúčtování daně z příjmů

Z důvodu blížícího se vypořádání ročního zúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti bychom vám rádi ukázali, jak si ověřit, zda máte správně vypočtený přeplatek na dani. Připravili jsme si pro vás dva příklady, které vám ukážeme v následujícím videu.

E-Consulting Czech

Jediné, co k ověření správnosti budete potřebovat, je kalkulačka a údaje z formuláře Výpočet daně a daňového zvýhodnění, které vám po zpracování ročního zúčtování daně vystaví zaměstnavatel.

V prvním příkladu můžete vidět poměrně běžný výpočet přeplatku na dani u zaměstnance, který neuplatňuje daňové zvýhodnění na děti. Jedná se o studenta, který si přispívá na soukromé životní pojištění.

Druhá modelová situace naopak řeší zcela jiný případ otce dvou dětí, který si v rámci ročního zúčtování daně uplatňuje slevu na manželku. V rámci ročního zúčtování v tomto případě dojde nejen k vrácení přeplatku na dani, ale také k výplatě daňového bonusu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace