Facebook spustí nabídky práce

Vytisknout

Facebook se ještě letos v létě chystá začít publikovat nabídku pracovních pozic. S odvoláním na důvěryhodné zdroje o tom informoval Wall Street Journal. Pracovní portál Facebooku se tak může stát vážným ohrožením pro ostatní profesně orientované sociální sítě, zejména LinkedIn.

Největší světová sociální síť se v první fázi nechystá nabídky pracovních pozic zpoplatnit a není jasné ani to, zda to plánuje v budoucnosti. Pracovní pozice bude zveřejňovat ve spolupráci se zavedenými americkými společnostmi zaměřenými na hledání pracovníků – BranchOut, Jobvite a Work4 Labs. Jasné není ani to, jak bude nabídka pracovních míst na Facebooku vypadat – zda bude integrována do stávajících uživatelských profilů, nebo vznikne samostatná nová sekce. Uživatelé by to ale měli zjistit již v srpnu.

Od úspěšného vstupu LinkedInu na burzu hovoří analytici o vývoji trhu s online nabídkami práce směrem ke specializovanějším serverům a zájmu o vysoce kvalitní uchazeče o práci. Hodnota globálního trhu s online nabídkami práce se pohybuje kolem 4,3 miliard dolarů. Facebook na něm již určitou pozici má, jelikož především velké firmy a jejich personalisté na něm už zaměstnance hledají. Své „Facebook career pages“ má Unilever, Boeing, Dell, Microsoft, Walt Disney, PricewaterhouseCoopers nebo Wal-Mart.

-kk-

Zdroj: The Wall Street Journal Online - server prestižního amerického ekonomického deníku
Zobrazit přehled článků ze zdroje The Wall Street Journal Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace