Potřebujete právníka či designéra? StartupJobs spouští portál sdružující ověřené experty

Ať už se jedná o založení, či samotný exit firmy, popřípadě jakoukoliv jinou fázi této cesty, každý startup potřebuje specifické odborníky v určitou chvíli. Může se jednat o právní pomoc se založením společnosti, vývoj webu nebo aplikace, daňové poradenství či nespočet dalších případů.

Většina startupů, hlavně na začátku, ale často i v průběhu, nemá specializované týmy pro veškeré své potřeby. Vyvstává tedy otázka: Kde takové expetry, kteří opravdu rozumí odvětví startupů, sehnat? Odpovědí je Marketplace z dílny StartupJobs, který sdružuje ověřené experty na tuto problematiku. Ať už jsou potřeby startupu jakékoliv, zde najde pomocnou ploutev.

Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Nápad vzešel z reálné potřeby startupů, z celé řady reálných dotazů, které jsme dostávali: ‚Neznáte nějakého dobrého právníka, designéra nebo třeba markeťáka?‘ Tak jsme si řekli, že dává smysl vytvořit prostředí, kde by startupy, které u nás pravidelně shání zaměstnance, mohly poptat služby od expertů v oboru. Proto se zrodil Marketplace,“ vysvětluje Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Moře expertů

Profesionálové z oblasti startupů se mohou na Marketplace registrovat. Poté co projdou interní kontrolou StartupJobs, jestli se opravdu jedná o odborníky na oblast startupů, jsou zařazeni do seznamu kontaktů. Každý takový partner má poté na portálu vlastní prezentaci, která ukazuje nabízené produkty či služby. Foundeři díky tomu vědí, co přesně mohou očekávat.

„Trochu inspirace jsme načerpali i například z Facebooku. Na něm je řada různých skupin, které sdružují experty na různé oblasti – nebo se o to alespoň snaží. Naším cílem je vytvořit komplexní startupovou komunitu, která si bude mezi sebou pravidelně pomáhat a pomůže českým startupům stát se světovými,“ říká Mikschik.

StartupJobs chce zahrnout ty nejdůležitější služby či produkty, které firmy potřebují. Následně bude přidávat i ty úzce specializované. Prostředí bude zároveň sloužit i jako networkingová síť, kde se experti ze startupového prostředí potkají a budou moci navázat různé druhy vzájemné spolupráce. Ne pouze nabízet své služby vznikajícím či zaběhnutým startupům, které hledají specifickou pomoc. Marketplace funguje na principu měsíčního předplatného.

Co o Marketplace říkají?

Řada předních českých expertů ze startupového světa se již na Marketplace připojila. Co si o něm myslí? Proč se na něj připojili? O to se řada z nich podělila:

U nás v Atreo.cz se řídíme tím, že dobrých příležitostí není nikdy dost a těm kvalitním je potřeba jít naproti. Marketplace je přesně ta služba, která na našem trhu chyběla. Existují známé platformy, kde najdete odborníky-jednotlivce, ale sofistikovaný trh nových možností pro kompletní startupy tady není. Jelikož za projektem stojí StartupJobs, tak si od Marketplace slibujeme totéž, co od StartupJobs – profesionální službu na úrovni, která zná potřeby svých uživatelů. Těšíme se na nová propojení a budování startupové komunity, které určitě nová služba přinese.“ – Marek Kováč, zakladatel Atreo

V Behaviu používáme StartupJobs na hiring od samého začátku. Inzeráty nám už přivedly řadu skvělých členů týmu. Líbí se nám, že se stránka stále proměňuje a roste stejně jako my v oblasti výzkumu. Proto věříme, že i další firmy na Marketplace budou podobného ražení a snadno tu navážeme partnerství, která obohatí obě strany.“ – Marek Nebesář, operations director v Behaviu

Tak jako zažívají svůj boom tržiště aplikací, začínají být velkým trendem i ta digitálních služeb. U StartupJobs Marketplace vidím jako hlavní výhodu lokálnost a možnost najít si snadno partnery pro služby související s vývojem softwaru či poskytovatele hotových řešení. Z našeho pohledu je klíčové přehledné vysvětlení kompetencí a rychlé navázání B2B spolupráce. Marketplace zároveň usnadňuje napojení na vývojáře a rozvoj komunity, která napomáhá budování kvalitních digitálních produktů.“ – Prokop Simek, CTO DX Heroes

Máme několik důvodů, proč jsme se rozhodli jít na Marketplace takzvaně s kůží na trh. Vnímáme, že startupy potřebují v oblastech, kterým se věnujeme, výrazně pomoci. Bohužel existuje řada entit, které peníze z těžce vydřených investic od startupů jen tahají, ale nedodají adekvátní služby. Se StartupJobs spolupracujeme již dlouhou dobu a nyní chceme společně rozvíjet startupovou scénu na českém trhu.“ – Jan Skovajsa, CEO Mytimi

Startupy přináší odvážná řešení problémů kolem nás. Díky nim vznikají inovativní produkty, které zákazníci potřebují pochopit. Proto nás práce pro startupy baví. Myšlenka Marketplace, kde ověření dodavatelé nabízí služby startupům, nás nadchla. Jsme rádi, že můžeme být součástí. – Michal Andera, spoluzakladatel Vysvetli.cz

Mezi největší výhody Marketplace dle jeho klientů tedy patří hlavně budování lokální komunity zaměřené na startupy a také to, že na něm jsou ověření experti na tuto oblast, což pro startupy znamená jistotu pomoci ze strany opravdových profesionálů.

O StartupJobs

StartupJobs je česká online platforma, která se specializuje na to, aby pomohla startupům nalézt ty správné lidi. Již přes 20 tisíc lidí zde našlo svou práci snů ve více než 2000 firmách. Není to ale jen pracovní portál, je také vstupní branou do tohoto inovativního a neustále se vyvíjejícího prostředí. StartupJobs pomáhá lidem hledat a najít smysluplnou práci a startupům získávat talentované zaměstnance.

StartupJobs vnáší inovace také do světa HR - byl mezi prvními, kteří začali efektivně využívat inzerce pracovních pozic na Facebooku a výkonnostního marketingu obecně pro získávání kvalitních kandidátů. Práci zde hledají především ti, kteří preferují moderní pojetí firemní kultury před korporátem a chtějí se podílet na inovativních řešeních, které živé startupové prostředí nabízí.