Neruda na pracovišti

Vytisknout

Zaměstnancem který se ke svým kolegům chová neslušně a bez respektu se může vyskytnout na každém pracovišti. V důsledku jeho chování pak na pracovišti narůstá míra stresu a nespokojenosti, stejně tak jako poptávka po interpersonálních komunikačních dovednostech, které jsou zdrojem efektivních interakcí mezi zaměstnanci a tudíž i lepší morálky a produktivity. Důležité je přitom uvědomit si, že takovou problematickou situaci je třeba řešit cestou přímé a slušné komunikace, nikoli hrubým a nepřátelským protiútokem.

Jedna z nejefektivnějších možností, jak jednat s nerudným kolegou je přímá akce. Namísto ignorace se tedy kolegy slušně zeptejme: „Je vaše neslušné chování ke mně záměr? Tak mi to totiž připadá.“ Podstatné je slušnou formou vyjádřit nesouhlas se vzájemnou komunikací a dobrou vůli vylepšit ji. Úspěch tkví v tom chovat se k lidem tak, jak by se oni měli chovat k nám. Někdy se nerudný kolega staví k celému problému s názorem, že respekt si musí člověk zasloužit. To je jistě pravda, určitou míru respektu si však člověk zasluhuje již tím, že existuje. V takovém případě je tedy vhodné pohovořit s kolegou na téma, co si pod pojmem respekt představuje, jak si jej u něho může druhý člověk zasloužit a hledat společnou cestu k lepší vzájemné komunikaci.

**Datum vydání:** III/2003
Zdroj: Ivy Sea Online - portál americké poradenské společnosti Ivy Sea Inc.
Zobrazit přehled článků ze zdroje Ivy Sea Online
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace