Nový rok, nové pracovní návyky

Ilustrační snímek

Vstupujete do nového roku s předsevzetím být produktivnější zaměstnanec a příjemnější kolega? Pak se držte následujících doporučení serveru Monster.com.

1. Důsledněji plánujte svou činnost

Pokud trávíte první hodinu v práci tím, že teprve přemýšlíte, co byste měli dělat, je to špatně. Mnohem efektivnější je naplánovat si další den, než odejdete z práce.

2. Přestaňte celý den vyřizovat e-maily

Naprostá většina e-mailů, které vám přijdou, nevyžaduje okamžitou reakci. Využijte nového roku jako impulzu k tomu, že budete číst e-mail skutečně jen několikrát denně.

3. Pracujete-li z domova, skutečně pracujte

Nenechte se rušit domácími pracemi nebo dětmi. Zorganizujte si den tak, abyste mohli být produktivní a dostupní pro své kolegy a klienty.

4. Přestaňte upřednostňovat svůj osobní život před prací

Každému se může občas stát, že musí odložit svou práci z osobních důvodů. Nemělo by se vám však stávat, že za vás kolegové budou muset pracovat, když si v pracovní době budete vyřizovat rutinní osobní povinnosti.

5. Choďte včas na porady

Jestliže pravidelně přicházíte o pět až deset minut později, vaši kolegové nemohou mít jiný pocit, než že plýtváte jejich časem. Uděláte jim velkou radost, když se naučíte větší dochvilnosti.

6. Zlepšete osobní hygienu a životosprávu

Neupravený vzhled dělá špatný dojem. Nedostatečná hygiena navíc vysílá signál, že máte zdravotní problémy. Zkuste proto zapracovat na hygieně, stravě a pohybu a uvidíte, že budete mít více energie.

7. Vynechte nevhodný humor

Možná jste si již všimli, že lidé kolem vás nesdílejí váš specifický smysl pro humor. Raději se proto vyvarujte vtipů zaměřených na rasu, náboženství, politiku, ale i cokoli jiného, co by na vašem pracovišti nebylo přijato.

8. Začněte se více zajímat o svou práci

Lidé rádi spolupracují s někým, kdo má nadšení pro svou práci.

-kk-

Zdroj: Monster.com - přední světový pracovní portál
Zobrazit přehled článků ze zdroje Monster.com