Video pro účely náboru: Kdy, kde, jak, proč

O síle audiovizuálního obsahu v reklamě není třeba diskutovat. Spotřebitelé jsou zkrátka radši, když jim někdo něco názorně ukáže, než aby to zdlouhavě popisoval v textu nebo vyprávěl vlastními slovy. Proto také letí strmě vzhůru popularita online videa jakožto reklamního média. Nejde přitom jen o reklamu ve smyslu propagace produktů, ale i o propagaci značky zaměstnavatele a s tím úzce spojenou oblast náboru zaměstnanců.

Ilustrační snímek

Lidé dnes na internetu, k němuž stále častěji přistupují prostřednictvím mobilních zařízení, sledují převážně videa. Proto je nejvyšší čas zapojit video i do vašich náborových kampaní, abyste zájemcům o práci u vás dokázali nabídnout co nejpříjemnější zkušenost. Kde a jak začít? Následující tipy přinesl server ere.net.

Videa s nabídkou práce

Krátké vide přímo z pracoviště řekne uchazečům o práci více než textový popis nabízené pozice, který většinou sepsal někdo už před mnoha lety a od té doby zůstává ve vašich inzerátech stejný. Zkuste natočit video o délce jedné až dvou minut, v němž ukážete výkon dané práce, skutečné zaměstnance a pracovní prostředí.

Zaměstnanci by na těchto videích měli mluvit přirozeně, aby mohli působit důvěryhodně. Proto jim nenuťte konkrétní věty, které mají říci. Položte jim několik otázek týkajících se jejich pracovních zkušeností, a nechte je mluvit.

Představení firemní kultury

Vytvářejte videa spojená nejen s konkrétní pracovní pozicí, ale také s firmou jako celkem. Divákům by měla ukázat vaše hodnoty a jaké to je pro vás pracovat. Ideální je představovat firmu prostřednictvím příběhů různých lidí.

Živé vysílání na Facebooku

Využijte nástroj živého vysílání na Facebooku, který je zdarma. Pozvěte zájemce o práci u vás k virtuálnímu setkání v konkrétní den a čas, kdy se vás budou moci ptát na vše, co je zajímá. Firmu by zde měli zastupovat dva až tři panelisté, kteří budou mluvit o svých zkušenostech ve firmě a odpovídat na otázky.

Výhodou živého vysílání je živá konverzace mezi současnými a potenciálními zaměstnanci. Záznam vysílání si pak můžete uložit a dále s ním pracovat, například z něj vytvořit krátké klipy, které budete dále sdílet.

Komunikace s přijatými i odmítnutými uchazeči

Účastníci pohovorů často nedostanou žádnou zpětnou vazbu, co se bude dít dál. Pokud se jim náborář zpětně ozve, nejčastěji pošle e-mail. Chcete-li se odlišit a působit přátelštěji než ostatní zaměstnavatelé, natočte krátké video. Stručně zmiňte, jaké kroky budou následovat. Snažte se být co nejosobnější, tedy neposílat všem totéž video.

Nově přijatým zaměstnancům také můžete poslat krátké video, v němž je přivítáte na pracovišti. Vystupovat by v něm měl jejich nadřízený, kolega nebo celý tým. Dále by měly být zmíněny úvodní praktické informace, jako je parkování, vstup do budovy, obědvání apod.

Používáte video v náboru? Dejte nám vědět jak.

-kk-

Zdroj: ERE.net - přední světová online komunita pro odborníky z oblasti náboru
Zobrazit přehled článků ze zdroje ERE.net