Zvládněte veřejný projev

Vytisknout

Veřejné vystupování je pro řadu lidí činností, o které s upřímností říkají, že ji nenávidí. Přesto však může přinášet možnosti osobního růstu nebo příjemné chvíle při rozmluvě se zajímavými lidmi před a po vystoupení. Navíc se jedná o dovednost, kterou lze praxí zlepšovat. Jak se tedy zdokonalit ve veřejném projevu?

Začněte tím, že nebudete většinu času věnovat samotné prezentaci, ale průzkumu tématu, o kterém chcete hovořit. Kromě toho, že si prohloubíte znalosti, budete také mluvit přirozeněji. Přirozený projev a navíc i zapamatování svých slov pak podpoříte tím, když se naučíte vyprávět příběhy. Výhodou je, že ve vyprávění se můžete cvičit i doma, mezi přáteli či sami se sebou.

Nabízí-li se vám příležitost někde vystoupit, využijte ji. Dejte si cíl například deset vystoupení ročně. Uvidíte, že po roce budete výrazně lepší. I když to může být zprvu stresující, sledujte a analyzujte videa se svými vystoupeními, zajímejte se o zpětnou vazbu. Naučíte se tak lépe vyvarovat základních chyb.

-kk-

Zdroj: HR People - on-line komunita pro odborníky na lidské zdroje
Zobrazit přehled článků ze zdroje HR People
Chcete tento článek umístit na Váš web nebo do tištěného časopisu? Bližší informace se dozvíte zde.

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace