5 kroků k efektivnímu rozvoji high-potentials

INNERGY, s.r.o. Článek si můžete přečíst zdarma díky společnosti INNERGY, s.r.o.

Vytisknout

Nedávný průzkum společnosti The Corporate Executive Board ukázal, že organizace se silnou strukturou leadershipu dosahují dvojnásobně vyšších zisků než ty s nižší úrovní rozvoje leadershipu. Významnou roli v této souvislosti hrají programy pro rozvoj zaměstnanců s vysokým potenciálem, i když jistě sami tušíte, že samotné zřízení takového programu firmě ke zvýšení zisku nestačí. Je třeba, aby dokázal správně identifikovat tzv. high-potentials, udržet jejich angažovanost a zajistit, aby převzali budoucí role lídrů a neopustili firmu předčasně. Jak informoval server talentmgt.com, vyžaduje to pět následujících kroků.

1. Jasná definice potenciálu

Nepleťte si současnou výkonnost s budoucím potenciálem. Většina vysoce výkonných zaměstnanců nemá potenciál stát se seniorními lídry.

2. Více než výkonnost

Zaměstnanci s vysokým potenciálem stát se lídry mají ambice zastávat vyšší roli, silné manažerské i vůdcovské dovednosti a dostatečnou oddanost vůči své organizaci.

3. Objektivní měření potenciálu

Měření potenciálu by mělo zahrnovat systematické hodnocení aspirací, dovedností a angažovanosti zaměstnanců. Nemělo by se spoléhat na subjektivní hodnocení bez vědeckého základu.

4. Něco za něco

Zaměstnanci s vysokým potenciálem jsou na trhu velice žádaní. Většinou nemají problémy najít si práci jinde. Firmy s nejúspěšnějšími program pro rozvoj zaměstnanců s vysokým potenciálem proto chtějí něco za něco – možnost rozvoje a kariérního postupu za oddanost vůči firmě.

5. Různorodé příležitosti pro rozvoj

Zaměstnance s vysokým potenciálem je třeba připravit na budoucí role lídrů. Žádný jednoduchý recept pro to není. Vyžaduje to, aby se učili novým dovednostem i používání stávajících dovedností v různých vzdělávacích situacích, které budou přinášet vysoce specifický rozvoj s vysokou mírou uplatnění v praxi.

-kk-

Zdroj: Talent Management - portál amerického časopisu zaměřeného na řízení talentů
Zobrazit přehled článků ze zdroje Talent Management

Komentáře k článku

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přidejte komentář jako první.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace